İçindeki Evrensel Güç Shakti

0
700

Güne alarmından önce istekli bir şekilde uyanıyorsun, fikirlerinin ve hayallerinin peşinden gidebilmek için gerekli olan enerjiyi içinde hissediyorsun ve bugün için hazırsın.

İçindeki ve dış dünya arasındaki yaşamsal dengeyi deneyimleyebilmek için dikkatini ve kontrolünü oluşturan tüm bağlantıları kullanman gerekir.

Evrensel bir güç olan ile beraber aslında hepimizin içinde huzur, sükûnet, sakinlik ve mutluluk var.  Bazen bu duyguları fark etmek ve onlara ulaşmak beklediğimizden çok daha zor olabiliyor.

Eğer Shakti’ye ulaşma niyetindeyseniz düzenli yaparak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Shakti, vücudumuzdaki her bir atom parçasını harekete geçiren yaratıcı dişi gücün temsilcisi. Aynı zamanda enerji, değişim güç ve akışı simgeler. Dişi ve erillerde ortak olarak bulunur. Ayrıca Shakti’yi yaşadığımız olarak adlandırmakta mümkün.

 

Shakti’ye nasıl ulaşılır?

Meditasyon alanının temiz ve dağınık olmamasına özen göstersen iyi olur. Shakti yaratıcılıktır bunun için mum ya da tütsü yakarak yardım alabilirsin.  Meditasyon yapma başlamadan önce Shakti’ye ulaşmak istemelisin. Eğer tamamlamak istediğin bir proje ya da ilham almak istediğin bir fikrin varsa kendi farkındalığını artırmak için bunlar üzerine düşünebilirsin fakat olabildiğince spesifik olmalısın.  Daha sonra bedenindeki her bir noktayı hissetmeye ve gözden geçirmeye başlamalısın. Gözlerin, kolların, burnun, ayakların, ellerin, parmakların, boğazın, bacakların, tüm vücudun, sağ, sol, ön ve arka bir bütün halinde enerjinin akışını hisset. Daha sonra dışarıdan içeriye ve içeriden dışarıya olan akışı hissetmeye odaklanın. Fiziksel olarak bedeninizdeki her bir titreşimin farkına varmaya çalışın. Bunları yaparken odak noktan nefesin olsun. Normal nefes al. Aklın düşüncelerle karışmaya başladığında odak noktan tekrar nefesin olsun.  Odağının nefesinde olması senin yoğunlaşmana yardım edecektir. 20 dakikaya kadar böyle devam edebilirsin. Meditasyonu bitirmek istediğin zaman içindeki Shakti enerjisinin sana yol göstermesine izin ver.

Hepimizin içindekinin bazı yönleri var. Ne kadar fazla meditasyon yaparsanız ve ne kadar fazla Shakti’yi düşünürseniz içinizde o kadar fazla canlanır. Shakti enerjisinin kendiniz için nasıl bir içsel yanıta dönüştüğünü gözlemleyin. Yolculuğunuzda size yaratıcılık diliyorum.

İçindeki Evrensel Güç Shakti


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.