İçimin Sihirli Ormanı

0
308

2019 Benim yılım olacak dedim! Yeni bir yıl;yeni hedefler,ütopyalar,distopyalar,hayaller ve umutlar… Her zaman evrene nasıl bir enerji verirseniz o enerjinin size döndüğüne inanırım.O kadar güzel hayatlara dokunmuşum ki dibi gördüğüm an’da o eller birer birer gelip dibimin içinde beni bulmaya çalıştılar.Hayat hayıflanmak için çok kısa. Bu yıl gerçekten benim yılım olacak! Çünkü farkındalık en özel duygudur.Yanlışlarla dolu bir dönemi kaldırıp atıyorum.Kanatlarımdan yüklerimi salıp yerine yıldızları konduruyorum.Fark ettiğin an’da büyürsün.Her bir yıldızı kondurduğumda büyümeye başladığımı hissediyor ve görüyorum.Doğru bildiklerimin yanlış,yanlış bildiklerimin doğru olduğunu görüyorum.Toparlanamam dediğin an’da daha güçlü kalkabiliyorsan içindeki yıldızların hiç sönmez.Tüm biriktirdiklerimi toplayıp çöp poşetine koydum.Poşete koyduğum an poşetimin mor sızılarıyla karışık gül kokusu bıraktığını fark ettim.Böylece çöplerimi bıraktığım yer bil mor salmıştı geceye.Daha önce koparıp gül verdiklerim şimdi birer birer bana gül getiriyorlardı.Her zaman düşte kalamazsın hayat akıp gidiyor.Benim düşlerimin rengi mordur.Tıpkı okyanusumun rengi gibi.Morlarım her zaman benimle ama ben rüyada değilim artık.Benim umutlarım var rüyadan uyanıp umutlarıma ulaşmalıyım.Bir sıcak kalp,bir içten gülüş,bunlar iyileştirir.Sevgi her şeyi yener.Bana göre evrenin sırrı bu her şeye rağmen seviyorsan,onun iyiliğini düşünüyorsan bu sevgi seni de ayağa kaldırır içinde ki ormanda devrilen koca bir çınarıda.Bu ormanda renk renk dalları olan ağaçlarım var dilek ağacım.Ağacımın her dalına ayrı renkte dileklerimi bağladım.Alı al,moru mor dileklerim…

Her dibi gördüğümde dallarına farklı bir renk bağlayıverdim.Sonra her renge kanatlarında yıldız taşıyan kuşlarımı kondurdum.Kanatlanıp dileklerimi yıldızlarla gittiği yerlere bırakıyorlar.Ne olursa olsun ışıldamayı severim.Acıyı dibine kadar yaşamış olabilirim ama ışıltım benden gitmez.Işıltımı yitirdiğimi sandığım gece karanlığın içinde çırpınırken ufak bir sarılık fark ettim sarılığa doğru ilerlerken bir ağaca tosladım o an dalından bir dilek düştü kırmızı bir renge bağlanmış dileğimde Cemal Süreyya Üvercinka çıktı karşıma “sevişme yürürlüğe giriyor tekrar” dediğimde kanat sesi duydum ve bir yıldız düştü geceme biraz daha aydınlandı karanlığım. Sonra kuşun kanadına bindim ağacın başka bir dalına geçtim. Bu sefer elim yeşil dileğe gitti.Yeşilimin olduğu yere çiçeklerimi bağlayıp asmışım bağı çözüp çiçeklerimi saldım geceye.Elimde bir tek gülün kaldığını fark ettim.Gülü içime çekip kokladığım an kuşum biraz daha kanatlandı,yükseldim yine elim yıldızlarla dolmaya başladı.Mavilerime geldiğimde özgürlüğün şarkısı çalmaya başladı ışıldayarak ağacın tepesine ilerlerken mor’un eksik olduğunu fark ettim.Mor’a umutlarımı bağlayıp astım. O an tüm renklerim evrene ulaşmış oldu. Ağacın tepesine ulaştığımda gökkuşağının kızı olduğumu farkettim. Artık umutlarımla yükseldiğim bu ağaçtan aşağıya baktığımda karanlık değil gökkuşağını görüyordum.Göğümün kuşakları salınıp yerlere saçılmıştı.Kuşaklarımla beraber göğe sıçrıyorduk.Yıldızlar cebimde,Güneş,Ay,Mars ,Plüton,Satürn,Venüs… tüm gezegenler, paralel evrenin hepsi benimdi artık.

Yıldızlar:Kuşağımın uçlarına ilişmiş ışıltılı,güçlü dileklerim.

Güneş:Sarısı ve turuncusuyla tüm günlerime eş.

Ay:Ayıplarımın aydınlığı çünkü karanlık yönlerimi severim.

Mars:Umutlarımızın gezegeni. İkinci hayatı tadabileceğimizi düşündüğümüz gezegen.Düşlerimin gezegeni.

Plüton:Kararsızlığımın gezegeni. Gezegen mi? değil mi? diye kendini sorgulatan gök cismi benim anlaşılmaz yönlerim gibi.

Satürn: Yıldız haritasında Satürn’ün dokunduğu yerlerde yavaşlama olur.Satürn bize olgunluk getirir,sabırlı ve fedakar olmayı öğretir.Olgunluğumun gezegeni.

Venüs: En sıcak gezegen olarak bilinen bu gezegen benim içimde hala yanan ateşin var olduğu yer. Tüm sıcaklığım,dibi gördüğüm an’da ayağa kaldıran ateşim ve en önemlisi sanatım. Çünkü ne kadar canım acırsa o kadar sanata sarılırım.

Yeni yılda karanlıkta kalıp içimin ormanına dönünce geceye morlarımı salmış, dilek ağacıma morlarımı bağlamıştım. İşte o mor kuşak Venüsüm oldu.Kuşum sihirli kanatlarıyla beni göğe çıkararak önce başka bir gezegene taşıdı ,ardından göğe saçtığım kuşaklarım belime dolanarak beni kuşaklarımda gezegenlerle paralel evrene ulaştırdı.İçimin sihirli ormanı yeni yılda yeni bir ben yarattı.Karşınıza çıkan ufak sihirlere dikkat edin! Onlar da sizi benim yanıma paralel evrene getirebilir. Ee sonuçta bu sihirim!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.