Hüzünlü Değilim,Mizacım Böyle!

0
2281

Hüzünlü bir notadan yükselen düşüncelerde dans eden gerçekler ile yüzleşmek kadar sıkıcısı yoktur herhalde. Yaşanılmışlar için hesaplaşmalar mı yoksa insanların ön yargılarında kayboluşlar mı gerçek olan bilemiyorum. Kendinle bile baş başa kalamadığın bir yaşamdan bahsediyorum, yazılmış bir hikayeden değil.

Kendim için yaptıklarımdan eminim ama insanların her şeyin altında bir eksik arayışlarını gördükçe, nefret dolu bir ah çekiyorum. Nedir istediğiniz? Nedir sizi rahatsız eden? Neden hep siz haklısınız? Sıcak bir çay, keskin bir kahve, içinde kaybolunmuş mısralar, sadece düşündürdüğü için seçilmiş nakaratlar, hepsi o kadar güzel ki. Ama hiçbiri, birileri için değil. Sadece kendim için, sadece ama sadece içimde olan ben için. Bunlar birileri için olsa bunu yine ben bilirim, sen neden bu kadar merak ediyorsun… Bırak önyargılarınla insanların yaşantılarına çamur olmayı, bırak altında aradığın tüm kötü düşünceleri. Kendine bir çay ısmarlamayı dene ince belli bardakta. Dumanı üstünde tüten kahve tanelerinin düşüncelerine karışmasına izin ver. Al eline bir kitap oku… İşte bu dediğin satırların altını çiz ve sadece kendine hediye et o satırları. Farklı bir şey yap, kısık seslerde yükselen notaları kendin için sakla. Üstüne inatla gelen tüm kötü düşünceler için mırıldan şarkıları. Geçen zamanı değil gelecek olanı hayal et. Planlamadığın yollarda yürü, uzun uzadıya. Çık bir tepeye kendin için haykır. Uzaklara dalıp gittiğinde sadece sen kokan havayı soluklan.

Hayatın, başkaları için yaşanılacak kadar uzun olmadığını anlamaya çalış. Bırak başkalarının ne düşündüğünü, bırak tüm mahalle baskılarını. Tıka kulaklarını tüm kötü seslere. Sadece ama sadece önüne bakmayı dene. Yargılamayı değil anlamayı başar. O zaman işte yapılan her şeyin birileri için yapıldığını düşünmezsin.

Ben mi? birileri için değil yazdıklarım, hissettiklerim, dinlediklerim paylaştıklarım. Karamsar değilim yaşadıklarım için, umutsuz değilim yarından. Mutsuz hiç değilim bugünden.

bana öyle Hüzünlü Değilim, Benim Mizacım böyle..

Hüzünlü Değilim,Mizacım Böyle!


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.