HEP BİR UMUT

0
308

Ben çok eskilerde birgün demiştim ki birine ‘’ sadece verdim başka bişey söylemedim.’’ Evet..  şimdi anlıyorum ki meğer ben vaad etmişim ona meğer en açılmaz düşündüğü kapıların anahtarını vermişim. Ne büyük yanılgıymış oysa benim yaşadığım. Umudun ‘nefes almak ‘ olduğunu anlayamamışım.

Sonralarda anladım ki hep bir umudumuz üstüne kuruludur yaşamak. Bu umut bizi ya yaşatır yada yaşatmak için nefes olmaya başlar. Her ikiside en büyük kazançtır bu hayatta..

Ya umut  olmazsa ? Ya hayallerinizin üzerine kurduğunuz binanın taşları birbir yıkılırsa o hayallere..Düşünmesi bile insanın tüylerini diken diken etmeye yetiyor.. Hani sanki dünya başıma yıkıldı bundan sonrası olmaz dersin bundan başka ne kaldı ki yaşanacak dersin. Çünkü umut bu ; hayat kaynağımız, hayata tutunma sebebimiz..

Ama sen yıkılma! Hep dik dur! Sana umut olacak yeni bir şey bul ve ona sarıl. Sadece yaşadığın gün bile nefes aldığın için bul tutunacak bir umut. Hayat sana vermezse bunu sen al hayattan. Zamanında yapmadığın,ertelediğin ne varsa o şeylerle başla mesela. İpin bir ucunu asla bırakma. Sen bırakmadıkça hayat sana arkadan destek çıkacak asla şüphe etme bundan.

Velhasıl diyeceğim şu ki; tutunun, hemde sımsıkı tutunun. Bir umuda , yolun sonundaki minicik bir noktasına ,umut verici bir rüyaya bazende sadece nefes alabildiğiniz için bile  tutunun..

Bu hayat vazgeçmek içinde  kaybettim demek içinde çok erken..

HEP BİR UMUT


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.