Hazırlıksız

0
176

Beklemediğimiz, öngöremediğimiz her olayın bizi müthiş bir yakalayış anı var. Zaman ise olaylara teslim olmanın en büyük yardımcısı.
İşteyken, çalışırken, sınavdayken, evdeyken, geçmek bilmeyen zaman, beklemediğin bir olayın seni yakalayış anında kayboluyor. Ya da o zamanda o olayda kayboluyorsun. Uzaklarda beklediğin bir insanın hiç gelmeyeceğini öğrenebilirsin. Çok sevdiğin bir insanın aniden ölüm haberini alabilirsin. Belki de onunla bir önce telefonla konuşmuş ya da dün buluşup bir şeyler içmişsindir. Bu zamana kadar yakalandığın tek hastalık soğuk algınlığı iken ölümcül bir hastalıkla boğuşmaya başlayabilirsin. Sevdiğin insan aniden çekip gidebilir hayatından. Kendinle başbaşa kalabilirsin. Sokakta yürürken bir çarpabilir sana ya da bir araba kazasına şahit olabilirsin. Ama sen bunlardan habersiz, alarm sesine uyanmışsındır. Alışkanlıkların her neyse onları gerçekleştirmişsindir. Bir kahve içmişsindir, bir sigara yakmışsındır, maillerini kontrol etmişsindir, koşuya çıkmışsındır, kendine güzel bir kahvaltı hazırlamışsındır… Çünkü habersizsin işte, beklemiyorsun, olduğun gibisin şimdilik.
Şimdilik diyorum çünkü yakalanırsan sen belki de bir daha eski sen olmayabilirsin. Zevkle içtiğin her sabah kahvesini bir o kadar keyifsiz dökebilirsin lavaboya. Ne kadar hızlı koşabiliyorsan o kadar yavaşlayabilirsin her sabah. Bir daha kimseyi aynı içtenlikle sevmeyip, güvenemeyebilirsin. Kısacası aynı kalamazsın istesen de. Hazırlıksız yakalandığımız her anın sonu, bizim için büyük bir değişim yolu.

Hazırlıksız

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.