HAYAT SENİN HAYATIN

0
314

Yaptıklarımdan hiç bir zaman pişman olmadım.Etkileneceğimi bildiğim halde.Hiç geriye dönüp bakmadım.
Sonucunu kestiremediğim yollara çıktım ve sonunda iyi ki demekten hiç vazgeçmedim.Çünkü bir adım atarken hep emin adımlarla attım ve kararlarımı alırken kendimden başka kimseyi dinlemedim.

Her geçen gün yeni bir şey deneyimliyoruz.Bu belki yeni bir his,tat,bakış açısı ya da fikir.Eskiden her şeyi ince ayrıntısına kadar çok fazla düşünürdüm.Sonra bir yerlerde bir şeylerin eksik olduğunu ve mutsuz olduğumu hissettim.Böyle yaparak aslında kendi hayatımı kısıtlıyormuşum. Hayatımdan çalıyormuşum.Kendimi özgür bırakmamışım yani.Şimdi ise çok daha rahatım,farklı bir bakış açısı edindim.
”Hayat benim hayatım.”
Kırklı yaşlarıma geldiğimde geriye dönüp yaşanmamışlık görmek istemiyorum.Her şeyi dozunda ve eğlenerek yaşarsam,işte o zaman gerçek anlamda iyi hissetmiş olacağımı düşünüyorum.

Aklıma bir fikir geldiğinde,icraate dökmek için çaba sarfediyorum.Ertelemiyorum. Askıda bırakmıyorum ve bir şeyler için çaba sarfediyorum.Bu da beni mutlu ediyor haliyle.Kendim için bir şeyler yaptığımda,kendime olan inancım daha da artıyor.Ve inanın ki istediğimiz zaman,her şeyi başarabiliyoruz.

Hayatın her alanında kendimi denemek istiyorum.Bu bazen bir sanat dalı,bazen farklı bir iş sektörü olabiliyor.Bazen başarılı oluyorum,bazen de başarısız.Ama artık deneyimlemiş oluyorum ve aklımdaki soru işaretlerini siliyorum.Hem öğrenci olup hem de bir çok alanla uğraşmaya çalışıyorum.Bu da hayatın her alanında bana bir tecrübe katmış oluyor.Çok da güzel geri dönütler alıyorum.

Yaşıtlarımın hayatlarındaki tek gayesi sınıfı geçmek ve zaman öldürmekken neden daha da fazlasını yapmak için çaba sarfetmezler ki diye düşünmeden edemiyorum açıkçası.Eğer kendimizi keşfetmek için çaba göstermezsek,hayatın olumsuzluklarına karşı başarısız olma ihtimalimiz yok mu ?Bir çok deneyim,farklı bakış açısı,farklı kültürler bize çok şey katmaz mı ?Elbette,aksi söylenemez.Bu yüzden ben bu yolu seçtim ve sizde içinizde yatan başka birini keşfetmeye hazırlanmalısınız.İnanın bana,hayattan çok güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Bazı zamanlar başkalarının hayatlarına imrenerek bakarız.Neden?Nasıl?Ne zaman? diye sorarız içten içe.Olayın derinine indiğimizde ise sadece azim görürüz.Düşe kalka yürünen o yolların sonunun,hep bir başarıyla taçlandığını görürüz değil mi?Peki bu neden siz olmayasınız? Şimdi düşünün.Ne yapmak istiyorsunuz? Kendinizi nerede görmek istiyorsunuz? Belki klasikleşmiş cümleler bunlar fakat eyleme geçirdiğimizde
hüsrana uğratmayacak klasiklerden.Soruyu sor,düşün ve eyleme geç.

HAYAT SENİN HAYATIN


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.