GÜLÜMSE

0
704

Gülümsemek sadece bir kamufle şeklidir. Ötesini görmez kimse,ilgilenmez. Ama seni gerçekten tanıyan bir insan, o gülümsemenin altında aslında neler olduğunu çok iyi bilir. Çok ama çok nadirdir böylesi. En çokta seni yürekten seven bir insan sana baktığı zaman senin ruhunu görür. Kelimelere bile gerek kalmaz. Tarif edilemez bir duygudur böylesi. Bir insanı gerçekten tanıyan yahut anlayan kaç kişi çıkar ki?

İnsan içte  gülebiliyorsa çok şanslı. Gerçi kim olursa olsun bulunmak istemediği bir ortama düşünce yalandan bir tebbesüm oluyor yüzünde. Peki bunları iki gruba ayırabilir miyiz?

1- Gerçekten gülümseyenler

2- Yalandan gülümsemeye mahkum edilenler

Bence ayıramayız. Her insanın hayatında kötü olduğu kadar iyi anıları da var, ne olursa olsun. İnsan sadece bunu görmeli. Dar bir gözlükle değil de, daha geniş bir çerçeveden bakmalı. İnsan yaşadığı müddetçe muhakkak bir yerden tutunuyor hayata. Kimisi bir çiçeğe kimisi bir böceğe… Ama kendine bir dal buluyor neticede. Tamam. Mecburen gittiğimiz yerleri saf dışı bırakabilirim. Çünkü kimse istemediği bir yerde bulunmaktan hoşlanmaz sonuçta. Ayıp olmasın diye de yüzüne bir tebessüm takar.

İnsan kendini yalandan gülmelere alıştırmamalı. Beynini uzun şekilde kodlamamalı. İnsana gülmekten daha çok yakışan ne var ki şu dünya da ? İnsan gülünce güzel, gülünce samimi, gülümseyince özgür.

Hadi bugünden itibaren yalan gülüşlerimizi gerçek olanlarla değiştirelim. ?  Kendi kendimize gülelim mesela. İster deli desinler ister başka bir şey. Gözümüzden gelen yaş hüzünden değil, gülmekten olsun ?

Ne bir kadını güzel yapan makyajdır. Ne de bir erkeği karizmatik gösteren saçı, sakalı.    Bir insanı güzel yapan tek şey yüzündeki, gözlerindeki tebessüm.

An itibari ile her günü “Dünya Gülümseme Günü ? ” ilan ediyorum.

GÜLÜMSEYİİİİN ! ?

GÜLÜMSE


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.