güle mektup

0
241

güle mektup

sanki dün gibi gözümün önünde dikenlerini koparman. kopardığın her dikenin parçasından süzülen kanlar. beyaz saf gülüm benim bu yaptığın bir çeşit intihara girer. bu yaptığın bana acı ve keder verir. beyazlığını kaybettin sen dün. kırmızıya boyandın. öyle de güzeldin böyle de güzelsin. seni aldım kitabıma sakladım. olur da kurursan günün birinde seni hiç bırakmayacağım.

koparıldın sen dün gece kök saldığın toprağından. yanında olamadım seni koruyamadım. yağmurlu bir vakitte kanların karıştı su damlalarıyla. gözyaşların içime aktı o anda. seni aldım bana ayırdım. bir daha koparamaz kimse ne yaprağını ne gövdeni ne de eşsiz yüreğini.

iyileştireceğim seni söz veriyorum. sözümü tutmadan edemem bilirsin. bu söz kalbimden gelir. dalların tekrar çıkacak kırmızı beyazla barışacak.sevgimle iyileştireceğim seni. göz yaşımla suluyacağım toprağını. neyse tüm bunları sen iyileşince konuşalım.

sen gidersen buradan ve bir daha kanatırsan dikenlerini gövdenden ayırarak. bu bir çeşit cinayettir. kederden eriyen birisine bu bir sebeptir. sevgili gül gün gelecek gönül bağımız hiç bitmeyecek. sen kocaman bir bahçenin beyaz gülü ben seni daima çok seveceğim. gerekiyorsa iyileşmen için seni kalbimle besleyeceğim. kırgın dalın onarılacaksa böyle seni hayaller kurarak yeşerteceğim. sevgili gül seni büyütecek, seni her daim seveceğim.

güle mektup


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.