GÜÇLENDİREN HİSLER

0
758

Hayatıma son 4 yılda giren hiç bir insan kalıcı olamadı. Ya insanları ya kendini öyle bir tanıyorsun ki bir yaştan sonra… Tutunmak zorlaşıyor başkalarına.

4 yıl öncesi 5 yıl da olsa 15 yıl da olsa “eskiler” diye bahsetmek istiyorum.

Eskilerden nereden oturup konuşsam hep bundan şikayetçiyiz. İnsanlar arkadaş olma özürlü adeta. Kırıcılar. Kullanıyorlar. İlgisizler. Çıkar gözetiyorlar. değiller. Anlattıkları eksik. Yaptıkları hadlerini aşıyor. Bizi tanımıyorlar. Kendilerini tanıtmıyorlar. Boş konuşuyorlar. Zaman öldürüyorlar. Sahte dokunuyorlar. Değer bilmiyorlar. Değer göremedikleri için bunların hepsini katbekat artırıyorlar.

Eskiler böyle değil hiç değil hem de. samimi bakar eskiler. Gelişen hayat standardınıza öyle mutlu olurlar ki içten içe fesatlanmazlar asla. Sana öyle bir bakar ki ‘bu insan beni tanıyor gözlerinden belli’ dersin. Eskiler bilir, şahit olmasa da tüm dertlerini… Eskiler anlar neye şükrettiğini neye sövdüğünü. Eskiler bilir neyi isteyerek yapıp yapmadığını(‘eski olmayanlar’ için yeter ki yap da isteyip istememen umurlarında olmaz.) Eskilerin asla bahaneleri olmaz. Eskiler asla ekmezler, umursamamazlık yapmazlar. Değer verirler. İki elleri kanda olsa size ilgisiz olmazlar. Hadlerini kolay kolay aşmazlar hatta direk aşmazlar. Çünkü utanma duyguları vardır. Çünkü gururları vardır. Çünkü samimiyetlerine yakıştıramazlar. Eskiler asla zaman öldürmek için bir araya gelmezler sizinle. Eskilerle ne zaman bir araya gelseniz dakikalar saatler günler değerlenir, yetmez. Eskiler açık konuşurlar. Saklamazlar. Sizin zorlamanızla bir şeyler anlatmazlar ve anlattıklarını eksik de anlatmazlar. Eskiler değer verdiğini bu tip bir ton şeyle hissettirirler. İmkansız da kırmaz eskiler. Çok net ! Kırmazlar. Kırıcı bir söz ya da tavır olsa da karşısındaki ona asla kırılamaz. Yok yani kırmak, kırılmak diye bir şey.

En az bu anlattıklarımı yaşatan ‘eskiler’iniz yok ise çok içten üzülüyorum size. Tadamadığınız hisler, beni güçlendiren hisler.

Bir ara çok üzülmüştüm, büyüdükçe elimdekileri tutamaz oluyorum / insanlar benden kaçıyor mu gibi düşüncelere girerek. Ama öyle değilmiş. Anladım ki etrafında bulunan insanlara gerçekten değer verip vermediğini düşünerek davranmak gerekiyormuş. Herkes her şeye değmiyormuş. Kim için neyi kaybettiğini neyi harcadığını düşünmek gerekiyormuş.

 

GÜÇLENDİREN HİSLER


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.