GİDENLERİN ARDINDAN

0
770

Çok sevip fakat kaybettikten sonra geri getiremediğimiz insanlar vardır. İşte sevmek yetmiyor tarzı sözler bu durum için geçerlidir. Bu aşık olduğunuz insan olsa, aşkınızdan ölseniz bile o insan sizi görmedikten sonra sizin yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Bu bir dostunuz olsa sizi daha da kahreder çünkü her önümüze gelene dost diyemeyiz. Çok fazla arkadaşı olabilir insanın hayatta fakat hangi birimiz dost sıfatını herkes için kullanabiliriz ki? Değer verdiklerimizin hayatımızdan bir bir çekip gitmesi, sanırım insanlara verilmiş en büyük lanet budur. Benim her sonbahar hayatımdan çıkıp giden insanlar bir bir aklıma düşer. Malum hüzün mevsimindeyiz hakkını vermek gerekir.
Peki siz hiç bir anda karşınızdakini düşünmeden çekip gittiniz mi? Çok fazla cesaret ister dimi? Ben yaptım. Bazen isteyerek bazen de istemeyerek canım ciğerim dediğim insanların hayatlarından çıktım. Peki bu bana ne kattı? Benim olgunlaşmamı sağlayan en büyük etken budur. Tamam çok üzüldüm çok ağladım fakat hep “demek bunu da görecekmişim” diyerek hayatıma devam ettim. Bu davranışlarım dışarıdan her ne kadar umursamaz biriymişim gibi görünse de içten içe beni bitirdi çünkü herkes, evet etrafınızdaki herkes sizin yıkılışınızı görmek ister. Ben bu insanlara istediklerini vermedim. Başka bir deyişle yıkılmadım ayaktayım izlenimi verdim etrafıma ve her zaman kimseyi umursamadan hayatıma devam ettim. Sonuçta ne kadar üzülürsem ben hissedeceğim ya da ne kadar sevinirsem ben sevineceğim.
Kimsenin düşüncesiyle hareketlerinizi değiştirmeyin. İçinizden geldiği gibi davranın ki ilerde geçmişe dönük en ufak bir pişmanlığınız olmasın. Unutmayın bu sizin hayatınız. Başrol sizsiniz. Diğerleri sadece figuran. Unutmayın başrol ölürse dizi biter fakat başrol rolünün başında olduğunda hangi figuran çıkarsa çıksın ya da yeni figuran gelirse gelsin dizi devam eder.

GİDENLERİN ARDINDAN


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.