Eylüleyla

0
905

Sonra ne oldu biliyor musunuz? Herkes gece olunca vicdanı rahat bir şekilde başını yastığına koydu. Ölen binlerce çocuktan biriydi onlar sonuçta Leyla da Eylül de. Hem biz üzerimize düşen görevi yerine getirmiş sosyal medya hesaplarında bas bas bağırıp ” Çocuklarımız…, çocuklarımız..” diye başlayan afilli cümleler kurmuştuk. O halde artık rahatça uyuyabilirdik.

Bir öğretmenim, Leyla ve Eylül gibi çocuklar eli değil sadece, kalbi kirli insanların eline düşmesin diye, bir şeyler yapmak lazım artık diyorum. Maalesef dünya eski dünya değil. Biz kirlettik, bu kaosu biz hazırladık çocuklarımıza. Onlar için güvenli bahçeler yok artık, sadece masum çocukların oynadığı parklar yok, gözünü kan bürümüş koca adamlar ve kadınlar var. Bizim bilmediğimiz veyahut sizin bilmediğiniz arka bahçeleri var onların, vücutlarından  pislik akan  damarları var.

Çocuk dünyaya getirmek mesele değil hanımlar beyler, Önce Allah’a emanet edip, sonrasında size verilen o emanete gözünüz gibi bakmakta mesele… İçimiz yanmıştı, bugün de yandı, devamında yanmaması duası ile …

Leyla’lar ve Eylül’ler ölmesin.

Eylüleyla


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.