ellerine veda

0
484

Bana bi sen iyi geliyodun bunu ölsem unutamam.tüm dünya sırtını dönse senin ellerin benimle der gülümserdim, ne büyük aldanış.
Özlediğim yazlar ve bir de ben varım. Sanırdım her baharda yeniden açar yapraklarım. Canım ben hep solmayı
ama
yalnızca
sana
açmayı,,
Sonrasında bahar kokusu, sonrasında ani güzler, depremler. Yine de seni bir görsem, beni bir görsen, -bu tek celselik bir itiraftır, idama götürür- bahar bahçe yine ben.
Bir daha gözgöze gelemeyeceğimiz tüm sokakları yaktım. Tek bir kibritle yaktım Ayten susmadı. Tüm kırmızı gülleri reçele kattım sesinin katılığını kaynatıp. Gözlerim affetti seni, boynumsa kendini büyük bi gökten aşağı attı.
Biliyorlar tekrara düşer her sevda, her ayrılık. Ben sürekli o geceden düşüyorum. Hiç solmasın gülüşler, aylardan hep yirmiüç, belki hergün yılbaşı, ben yüzatmışdört gün önce, o korkunç kalpsiz gecede . . .
Seni sevmenin de, beni terk etmenin de intikamını kendimden söke söke aldım. Beni, bana bırakman demek katran dolu bir kuyuya itmek demekti Yusuf’u. İttin ve ben defalarca yenildim.
Yi ne le ne rek.
Y e n i d e n.
Ben, önce sana, önce sana ama en çok görülemeyen ışıklara yetemedim.
Ben,,, biricik hayatının etkisiz elemanı mıydım hep, sen çarptığın her şeyi beşe katlarken yaşamımda??
İnsan dünyayı sevince mi aşık olur, aşık olunca mı dünyayı çok sever?
Cevap ver. Hani ölümler çıplak gelirdi kuşanmışsın zırhını! Korkma kovboy aç gözünü es geçti seni tanrı.
Şimdi ben, binbir gece masalında ucuz bi fahişenin bedeniyle dolaşıyor gibiyim her ruhu. Huzurdan yoksun uykum. Bir ellerin vardı yaşamı doğuran ellerin de mezar oldu.

ellerine veda


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.