Düşüncelerime Taşınmışsın Diyorlar

0
692

Biri için , kayıp galaksilerdeki kelimeleri aramak. Arıyoruz… Hiç durmadan bir şeyleri arıyoruz. Benliğimizin çok diplerinde , kayıp bir kuyuya bir taş atarcasına umutlanıyoruz. Sanki hantal bir taşın, suyla öpüşmesi bir şeyleri değiştirecek gibi beklemekten vazgeçmiyoruz. Eğer ki vazgeçersek diyoruz… O yağmur o gün ki gibi yağmayacak, o sokak lambasından çıkan cızırtılar bir daha yankılanmayacak… O parfümün kokusu bir daha havada dağılmayacak sanıyoruz… Sanrıların sığıntısı bir enkazdan farkımız olabilmesini diliyoruz . Velhasıl ,değişimin tozları üzerimize sıçrasın istemiyoruz.

Korku… Kirlenmekten korkuyoruz. Değişimi talaşlar olarak hayal ediyoruz, kimi zaman güneşli bir günde başlayan yağmurun getirdiği o çukurdaki bir balçık sanıyoruz değişimi. Balçıkları sevmiyoruz. Oysa çocukluğumuzda ne de severdik, çamurları. Çamurdan yapılan o çikolatalı kekleri. O toprak halı sahada üç korner bir penaltı diyerek yaptığımız çamurdan maçları. Çamurların zaman geçtikçe bizlerde  bıraktığı izler beklenen kadar masum değil. Masumiyete beklenenden daha ağır anlamlar yüklüyoruz ya , sanki düşlerdeki  gibi kalmanın toplumun üzerimize giydirdiği “Grand tuvaletler” kadar yoğun bir etki bıraktığını varsayıyoruz…. Darmadağınık zihinlerimizde ne kendimizi toplayabiliyor, ne de zihnimizden dökülen matemli sözlerin içeriği kadar olabiliyoruz.  Hayal edilenin huzurdan uzak sıcaklığına aldanıyor, değerler biçiyoruz hassasiyetini yitirmiş terazilerimizde(!)

Oysa vardır elbet herkesin acıyan bir yeri.. Bazı bazı beklenmedik anlarda yoklayan, sızlayan kadim bir yeri.. Aman kimseler duymasın diyerek içine içine kesikler attığı bir yeri.. Kanın gözyaşına meylettiği , nidaların herhangi bir anlam ifade etmediği bir yeri…Anlamların anlamsızlaştığı bir ortaçağ kalesinin koridorlarında gezinen bir zehir ustasının hissizliği .. “Vardır işte kendini unutturmayan bir yeri..”

Düşüncelerime Taşınmışsın Diyorlar


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.