Dünyayı Değiştiren 3 Elma..

0
734

Dünyayı değiştiren 3 elma mükemmel bir pazarlama stratejisi mi? Mükemmel bir reklam sloganın mı? Ne düşünüyorsunuz bilemem ama benim düşüncem evet..Mükemmel bir slogan.

Havva’nın elma hikayesini bilmeyen yoktur.Ama bir kez daha benim kalemimden gelin okuyun..Adem cennette mutlu mesut yaşarken,sıkılmasın diye Havva’ yı yaratmıştır Tanrı.Adem ve Havva cennette istedikleri meyveyi yiyebilme ve dolaşma hakları vardı.Ancak iyi ve kötüyü bilme ağacından meyve yemek yasaktı.Şeytan bir gün Havva’yı kandırıp bu ağaçtan yemek yemesi için çeşitli planlar yaparken Havva yılan kılığına giren şeytana uyar ve yasak elmayı hem kendi yer,hem de Adem’in yemesine sebep olur.O gün cennetten kovulup,dünyaya sürgüne gönderilip ölümlü fani olurlar.

Gelelim dünyayı değiştiren 2 elmanın akıbetine..Yer çekimini keşfeden Isaac Newton’un gerçekten başına elma düştü mü?Bu konu hala tartışma konusu olsa da hepimiz yine de bunu kabul ediyoruz. Newton’a ait orjinal yazılarda kafasına birebir elma düştüğü yazmasa da,bahçede gezinirken elmaların sürekli olarak aşağı düşmesi dikkati çeker.Neden sağa,sola değil her zaman aşağı düşmesi üzerine düşünür ve sürekli elmaların gölgesini izlediği söylenir.Yani kısaca,yer çekimi kanununu elma sayesinde bulur.Başka bir meyve başka bir obje değil.Elma..

Dünyayı değiştiren 3 elma ise,tabi ki tahmin ettiğiniz üzere Steve Jobs’un elması Apple.Steve Jobs bu markayı,bu ismi tam olarak dünyaya hükmeden bir marka olacak ,dünyayı değiştirecek bu yüzden elma çıkış noktasını düşündü mü?Bilemiyoruz ama hayatını ve Apple markasının başarı kitabını okuduğum da;şunu çok net söylerim ki mükemmeliyeti çok seven bir insan gibi lanse edildiği gerçeği. Steve Jobs sadece işini mükemmel yapan insanları işe aldığını söyler ve Apple gibi bir firmanın çok az kişiyle çalıştığından bahseder.Yani düşünün dünyanın en değerli markası ve çalışan kişi sayısı 2 elin parmaklarını geçmez. Steve Jobs’a göre eğer iphone’nun 3 tuşu olsaydı neredeyse mükemmel bir telefon olacaktı ama 3 çok fazlaydı onun için ve neredeyse diye bir kelime onun için yoktu.Bu yüzden telefona sadece 1 tuş ile mükemmelleştirdi.

Dünyayı değiştiren 3 elma yani şimdilik 3 elma bu kadar daha artar mı?Bunu zaman gösterir.

Dünyayı Değiştiren 3 Elma..


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.