Dolu

0
922

Dolu

Sen beyazlıklar içinde parlak sarı bir küçüklüksün. Bulunduğun beyaz, yumuşak sevgi senin ailen. Bir aşağıdaki beyazlıktasın bir yukarıdaki beyazlıkta. Bu beyazlıklar içerisindeki dolaşımında bir de yer çekimi var. O senin çevren. Nem ve buhar ise en yakın iki arkadaşın. Bu boşlukta sen neşesin. Etrafı ısıtan ve aydınlatan; aynı zamanda güçlü ve sorumlulukları olansın. Yer-gök arasındaki iletişimi sağlayansın. Gece de gündüz de sana aşık.

Neşe saçtığın günlerin sıkılmışlığında bir renk göreceksin. Gittiğin siyah bir bulut olacak. Beyazlıklardaki renk seni zıt olan bir cazipliğe götürecek. Gittiğin yerler alışkanlığının dışında kalacak. Gittiğin o noktada etkilendiğin siyahlık bencil olacak. Sen yanında olduğun müddet, sendeki parlaklığı çekip kendine katacak. Bunu kendinde şimşek olarak kullanacak. Ve sen bu ürkütücü davranışın farkında bile olmayacaksın. Etkisinde kaldığın siyahlık için beyazlar, nem ve bulut seni uyaracak. Dinlemediğin noktalarınla siyahlığa gidecek ve onu beyazlıklarının içine katacaksın. Gündüz ve gecenin nöbetini yazacağın zamanlar önüne çıkan artık bir kararma olacak. Dolaşmak istediğin beyazlıklar sana uzak kalacak. Zamanla bunu kabullenecek ve beyaz bir bulut olacaksın.  

Vazgeçişlerin hayranlığının gerisinde kalacak. Siyah ve beyazlıklar arasında kalışın ise seni çok yoracak.  Beyaz bulutunun içini nem ve buharın yokluğuyla dolduracaksın. Bu yokluk sende ince ve küçük bir sızı olarak  akacak, yeryüzüne ineceksin. Değişen zamanın eşliğinde ince haykırışların olacak. Mesela bağırdığın müddetçe rengin gri, senden akan su damlası ise büyük olacak. Yorgunluğun artık gri bir olacak. Siyahlığın verdiği dert bitmezken kendindeki bulutta bir sınır olduğunu, sabrını zorladığında anlayacaksın. Dahada büyümek için, içindekileri atacaksın. Bu bıraktığın atışlar siyahlıktan uzaklaşma olacak. Akıttığın damlalar sana ait olacak ve sen aktıkça yerde birleşmek isteyeceksin. Yetmeyen noktaların olacak. Dayanamadığın zamanlar kalacak. Durmayacak ve bir yıldırım olup ansızın düşeceksin.

Siyahlığın bir gün etkisine bakacak ve işte o zaman göreceksin. O önceki  beyazlığın, bir anda gecenin kollarında seni bırakacak. Yer çekimi, nem ve buhar olmayacak. Sen en sonunda büyük bir gecenin, büyük bir siyahlığı olacaksın. O etkilendiğin renk ise yarattığından habersiz kenarda duracak. Bu sefer kendini bulma isteğin artacak. Akıttığın damlalar artık küçük değil: Sert, ağır ve hacimli olacak. Dolduğun yerlerinden akacaksın yere. Yerdeki manzarada sen olacağını düşünmek, göktekinden daha umutlu olacak. Farklı bir damlanın çoğunluğu olacaksın. Ayrıldığın nokta büyük bir intihar olsa da neşen yerde hayat bulacak. Sen kendini biriktirdiğin kısımlarla güçlü ve güzel bir şelale olacak ya da gitmek ve kalmak siyahlığında yarım kalmış beninle; gökte siyahlık, yerde bir çamur olacaksın. Sevgin, gri bir bulutta hüsran ise siyahlıkta pişmanlık olacak. Ya öfke olup kurtulacak, akan bir şelale olacaksın ya da kalıp, kendinde büyük bir aptallık olacaksın. 

Onun varlığının sonsuzluğu anlamsız.

Unutma!

O, aptallığını dizginlediğin, öfkeni çoğalttığın kadar olacak.

Dolu


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.