Değişim

0
799

Her şey değişir. Her şey. Bazen anlamazsınız ne olduğunu bazense siz yaparsınız bunu. Bir hayatınız olduğunu anladığınızda öncekilerden farklı sesler duyarsınız bir yerden gelen. Gelen ses nerden bilinmez. Farklı diyarlardan yola çıkmış, yokuşlara sürmüştür yolunu. Kim bilir kimler çıkmıştır karşısına hayatın bilinmezlikten. Görünmeyen bir gölge sarar gibi uğultulu bir sestir belki de. Hani böyle bir dipte olmuşluk bir yok oluş. Bulunduğunuz yere yabancılık hissi gelmiş gibidir. Bazen yorgun olursunuz, bu yorgunluk öyle bir şey ki fiziksel değil ruhunuz incinmiş gibi. Çok mu yordular ruhumuzu ? Ya da biz mi yorduk hep bir yerlere yetişmeye çalışırken ? Hangi dağlara tırmandık ulaşmaya çalışırken ? Hangi uçuruma düşekaldık dünlerden kalan ? Bilmiyoruz. En acısı da bu ya.

Bazı şeyler değişmez. Hepsi. Acıyla sevgiyle karışarak sarılır bir kez daha lekeli elleriyle hayatınıza. Dipteyken görünür bu eller. İlk gördüğünüzde uzaktan hissedemezsiniz hiç bir şey. Meraklanırsınız ilerlersiniz ve ilerlersiniz. Umut gibi bir ışık olduğunu varsaymak zor değildir. O an istediğimiz tek şey bu olduğu içindir. Yalın ayak yürüdüğünüz bu yolda acıyla aldığınız şeyleri bırakmak zorunda kalacağız. Unutacağız bazı şeyleri o an gökyüzünden bir damla kan ve bir damla göz yaşı inecek. Sonra paragrafın başındaki sözleri silmek istersiniz. Hiç bir şey sonsuza kadar devam etmez demek istersiniz.

Bu sabah bir şeyleri durdurun. Aynaya bakın ve gözlerinize hiç bakmadığınız kadar uzun bakın. Hiç bir kalanın ya da gidenin sizi üzmeyeceğini veya çok mutlu etmeyeceğini öğretin. Bu sabah hiç olmadığı kadar kendinize inanın. Bu sabah daha fazla gülümseyin artık bir şeylerin sizi yıkmayacağını bilerek. Ve bu gece dua ederek uyuyun. Her şeyin sizin ve sevdikleriniz için en güzeli olmasını dileyerek. Bu gece kırıldığınızda öğrendiğiniz şeyleri hatırlayın. Kanınıza gücü de ekleyine teşekkür edin. En iyisi olacağına inanın. Ellerinizde gecenin geçip gitmesine izin vermeyin. İnanın, ben de size inanacağım.

Değişim


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.