Değişiklik Rehberi

0
645

ile dolu geçen bir gecenin sabahında sizi bekleyenlerin, dünden farksız olmadığı bir günde yataktan çıkmanız  pekte anlamlı olmuyor. Off yine mi sabah oldu demediğiniz zamanların özlemi içerisindeyseniz size en iyi gelebilecek adımların listesini yapıp, tekte olsanız, hayatta kendiniz için bir şeyler yapmanın gururu ve sevincini yaşayabilmelisiniz.

Söylenenleri duyar gibiyim bu listede ne olmalı ?  bu soruyu düşünürken size yardımcı olabilmek için bilgisayarımın başında size bu yazıyı yazıyorum. Ama hatırlatmamda fayda var ben ne bir kişisel gelişimciyim nede bir doktor nede Güzin abla, sadece bildiğiniz delilerden bir tanesiyim. O yüzden söylediklerimi akademik anlamda değerlendirmek ve derinlere dalarak -la bu ne demek istiyor, şeklinde düşünmek yerine  sade anlamların peşinde koşmanızı tavsiye ederim.

Yapmanız gerekenlere başlamadan önce; kendimi ne kadar tanıyorum? sorusuna cevaplarınızı sıralamanız, en iyi başlangıç noktanız olacaktır. Kendi analizini ortaya çıkarmamış bir kişinin, ne yapması gerektiğini bilmemesi çokta anormal bir durum değildir. Yazılanlar ve paylaşılan fikirler bu adımı gerçekleştirmişler için başlangıç yolu olabilecektir.  Hayatta sıradanlaşmak, bizi en çok sıkan noktalardan biridir. Her sabah aynı yoldan işimize, okulumuza gitmek ve hep tek bir müzik türüne sıkışıp kalmak, aynı insanlar ile konuşmak, aynı resimlere bakmak ,aynı tv programlarını izlemek, aynı,aynı,aynı… Sıradanlaşmanın getirisi “aynı” kelimesinin hayatımızda ne kadar sıklıkta tekrarladığımızla doğru orantılıdır. o yüzden yapmamız gerekenlerden biri de “aynı” kelimesini yaşadıklarımız içerisinde en aza indirmek olmalıdır.

O zaman Ne yapmalı…

-2 Gün boyunca daha önce dinlemediğiniz müzik türlerini araştırıp onları dinleyelim. Bu aşamada Arabesk ve Slow müzik türü kesinlikle tavsiye dışındadır.

-Her gün kullandığımız sokak ve caddeleri değil farklı yolları kullanalım..

-4 gün boyunca Sizi mutlu eden kıyafetleri giyin. Bayramlıklarınızda buna dahil..

-1 hafta boyunca stres atabileceğiniz, sporları tercih edip uygulayın.

-2 hafta boyunca gülümsemeyi görev edinin.

– 1 ay boyunca sadece kendiniz için yaşamayı benimseyin ve bunun için yapılması gerekenleri yapmaktan geri durmayın..

Tabi yazdıklarım test aşaması süreleridir. Sonrasında devam edip etmemek size kalmış. Bu maddeler dışında yapmak istediklerinizi hayata geçirmek için sizde yeni bir yol haritası belirleyebilirsiniz. Sonuçta amacımız sıradanlığa savaş açarak, sıkıntılar karşı zafer kazanmaktır. Yeni bir güne küsmek yerine,  yenilikler ile mutlu  olmayı başarabilmeniz dileği ile..

Değişiklik Rehberi


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.