Cesur Olan Kazansın

En büyük aşkların kasımda olmasına şaşırmamalı kış mevsimi iki kişiliktir diyenlerinizi kutlamak isterdim, ne yazık ki yapamıyorum. Yalnızlar olarak bu akıma karşıt gruba diyecek lafım yok sizi yalnızca yalnız kaldığınızda anlayan birilerine güven duyun kimleri bıraktıysan haklısındır bana inan. Kendini bu mevsime saklayan insanlar var mı aramızda ? Ben kış mevsimini çok severim…İşin aslı ben havalar soğuduğunda biliyorum ki iyi şeyler olacak ! Bol bol musiki dinliyorum, birazdan kapı çalacak ve “o” gelecekmiş gibi işte.Hayal gücüne güvenen insanları, bu yeteneğini bilmese de konuşurken belli edenleri ve hayal gücünü kağıda, nota’lara dökenleri çok seviyorum.Biliyorum çok farklılar sen de onlardan birisin !

Sonbahar – kış en çok seni mutlu edecektir.

Sıcacık bir çay bir kahve mutlu olmanı tescilleyecek. Korkma yalnız değilsin.Hani memlekette yüzlerce yalnız olduğunu var sayalım, ellerinde kahve olanları eşlesek ve bu mantıkta hareket etsek yalnız sayısını yine azaltırız.Büyütüyoruz, her şeyi büyütüyoruz.Nefreti, sevgiyi, öfkeyi, aşk’ı.Biz eskiden kendi korkularıyla yaşayan insanlardık.Vicdanına mahkum insanlardık,büyük hataları kaldıramayacak kadar masumduk.Farklılaştık mı ? iyi yetişemedik mi ?Mahalle arasında büyüyen, yuvarlak meşin’in peşinde akşam eden, ezan okununca yüzümüzü asarak evlere dağılan küçücük çocuklarken şimdi sabah olunca daralıyoruz. neden vakit yetmiyor diyoruz ?Alıştıkça önemsemiyoruz hiç bir şeyin kıymetini.Yalnızlığa alışınca, her canını sıkana güle güle demek midir doğru olan ?Bu kış bir değişiklik olsa, dargın, kırgın, haklı, haksız kim var kim yok bir telefon bulsak, seslerini duysak diyorum ?

Geçen zaman geri gelmez bu bir gerçek lakin gidenleri geri çevirmek bize düşüyor, bizi etkiliyor.Ben mutlu olmanız taraftarıyım. ben çok denedim, ilk etapta biraz yüzsüzlükmüş gibi geldi, sonra baktım ki herkes aynısını düşünmüş…ama ses çıkaramamışlar. ee ne diyelim cesur olan kazansın !

Sağlıcakla…