Bu Devirde Tren Tren Değil Makasçı Da Yönünü Şaşırmış

0
200

Evlilikte kadın, saati gelmiş trene benzer. Bakın otobüs demiyorum çünkü şimdilerde otobüse geç kalırsanız yetkililer sizi arıyor ve beş dakika otobüs bekletiliyor. Kadın trendir kaçırdınmı geri dönüşü yoktur. Aheste aheste süzülürken maviliklere  ancak bakarsınız.

Ya peki erkek diyeceksiniz. Trenin rotası bellidir erkek sadece rotaya göre makasçılık rolünü üstlenir. Güzergah üstünde tüm rayları oturtma görevi erkeğe aittir. Gelelim bu sistemde ray rolünü kim oynuyor, tahmin ettiğiniz gibi çocuklar. Çocuklar evliliğin nişanıdır çünkü çocuk varsa boşanma iki kez düşünülür. İki tarafında  değer verip eğilip bükülmesin diye uğraşıp durduğu çocuklar raydır şayet ray eğilip bükülürse ne trenin önemi vardır ne de makasçının. Siz farkında olmadan onlar evi yönetir yetmez ailelerinizin evini yönetir. Torun kıymetlidir.

Ama bilmeniz gereken şudur ki tren tek başına, oturmaktan başka işe yaramayan bir araç , makasçı trensiz , işsiz bir adam, raysız evlilik, ancak uzaktan bakan buluşamayan bir evlilik demektir. Ne güzel dememiş mi şair?

Çıkar yalnızlığından boşluk dönerken bir yalnız bir yalnızı çeker yalnızlığına

Bu Devirde Tren Tren Değil Makasçı Da Yönünü Şaşırmış


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.