Bizim “Şekerler” Evde Kaldı.

0
105

Şeker tadında bayramlar dilerim !

Adı üzerinde şeker bayramı, Tüm kırgınlıkları, öfkeyi, küskünlüğü tatlıya bağlama zamanı geldi. Evde de kalsak, uzaktandan da kutlasak farketmez vakit şenlik vakti! Hazırlıklara çoktan başlandı, çok intizamlı baklavalar, bol zeytinyağlı sarmalar hatta son günlere kalmış bayramlıklar da hazırsa başlayalım…

İyi bayramlar diyen çocuklara, her bayram çok görmüş geçirmiş teyzelerin mendile sarılı harçlıklarına, çat kapı gelen misafirlere, kabarık eteklere, kolalı yakalara, dantel eldivenlere rast gelmeyegöreyim….

Hayran hayran bakmaktan bayram sevincimi unuturum. Şaşkınlıktan başlarım o yıllanmış  kristal şekerlikte ki şekerleri yemeye, arka fonda “Yesin amann canım sende, şeker mi yok ” sözleriyle açılır gözüm.Sonra farkına varırsınız  “Ne oldu bizim bu şekerlerede evde kaldılar ” diye düşünmeyin sakın!

Bayramımız bayramdır değişmez. Şaşar beşer yine de onun adı bayram geleneğimiz bir yerlerde yerini bulur. Hazırlıklara kaldığımız yerden devam edelim… Telaş yapmayın, karantina günlerinde depoladığımız kolonyalar bize yeter. Ama mendile sarılı harçlıkları hazırlamayı unutmayın. Ansızın kapınız çalınıverir.

  • İyi Bayramlar..Bizim  "Şekerler" Evde Kaldı.

    05/21/2020

Bizim  "Şekerler" Evde Kaldı.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.