Biraz Düşlerine Eğil Orada Bir Şey Bulacaksın!

0
283

Neredeyiz? Ne yapıyoruz? İstediğimiz yönü gösteriyor mu pusulamızın ucu? Yürürken varış noktasına odaklanmak yerine ayağımıza değen zeminde, gözümüze işlenen manzarada kalabiliyor muyuz? Sonucu bir kenara bırakıp sürecin hazzına varabiliyor muyuz?

Gözlerimi kapatıp anıları biraz eşeleyince belli belirsiz fotoğraf kareleri görüyorum. O anları aynen yaşayamıyorum. Ama tadı damağımda hissettiklerimin, hatırlıyorum. Dokunduğunuz bir yaprak, oynadığınız bir oyun, kaleminiz kağıda düştüğünde belli belirsiz çizgilerin oluşturduğu o resim, izlediğiniz filmde kalp ritminizi değiştiren o sahne, başa sara sara dinlediğiniz o şarkı, tek yudumda içtiğiniz o kitap.. Toplayın bunları, bir araya getirin hepsini. O sizsiniz. İçinizin en derinlerinde barındırdığınız o his hep canlı. Besleyin onu, büyütün. Onu fark edebildiyseniz şanslısınız, ışığınız aydınlatır içinizi. Hatta bununla da kalmaz. Önce siz ışıldarsınız, sonra dokunduğunuz hayatlara yansıtırsınız.

Attığımız her adımda ne çok şeyi taşıyoruz aslında. Basit düşünün. Yürüdüğünüz cadde, içtiğiniz kahvede bile bunu görebilirsiniz. Sevdiğiniz renk bile bunu fısıldar size. Eğer karnınızın tam ortasında bir kıpırtı hissediyorsanız, bir boşluk varmış da enerji dalgalanıyormuş gibi böyle. Tanıdınız mı o canlı hissi? Ne yapıyorsanız bırakın. O an dönüp bakın. Size bunu hissettiren nedir? Sarılın O’na. Sizsiniz O. Özlem duyduğunuz, beklediğiniz, istediğiniz O. İçinizde, bakışınızda, gülüşünüzde, avucunuzdaki terde, beyninizin kıvrımında.

Yolunuz ışık dolsun. Bilin ki kaynak sizsiniz. Yol, sizsiniz.

 

Biraz Düşlerine Eğil Orada Bir Şey Bulacaksın!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.