BİR ZAMANLAR

5
2082
SAMSUNG CSC

Kimse kimsenin gözünün içine bakabilecek kadar dürüst değildi bir .

Kadınlar, hırçın dalgaları örnek almıştı ve erkekler paranın kokusunu aldıkları heryere burnunu sokar olmuştu.

Hallerine acınası zavallı çocuklar, ah o çocuklar … Kimi İnsanlar, “Çocukların hayal dünyası genişlemeli!” temalı uygulamalı fikirlerini abartmış olacak ki ; onların belki çoğuna yakını kendini hayal dünyalarındaki ucu sivri herşeye çarpıp içinden çıkamadıkları bir dünyada sıkışıp kalmışlardı. Çırpınışları o kadar sessizdi ki birilerinden yardımı ancak gülerek isteyebiliyorlardı.

Peki yaşlılar? Onlara artık “yaşlı” demek en büyük hadsizlikti. Ruhları esir alınmış dünyaya, insanlara ve hatta artık yetiştirdikleri çocuklara bile minnetleri yoktu. Kendilerinden, ölümü unutan koca bir benlik oluşturmuşlardı. Ne mutluydu onlara.

Çiçekler taze ve mis kokularını kaybetmiş ve sanırım onlarda birilerine özenip Avrupa delisi olup çıkmışlardı. Oysaki çok istemişti zamanında herkes bir papatya kokusu olabilmeyi. Fakat papatya gibi diğerleri de tercihlerini yapmıştı çoktan, başka cazip şeyler için kendilerini çiçek yapan kokularını kaybetmişlerdi.

İşte bir zamanlar “samimiyet “, “sevgi” ile ayrılmışlardı. İkisi de ayrıyken yavaş yavaş mum  gibi eriyip kaybolmuşlardı. Geriye o muhteşem ” yapmacık gülüşler ” kaldı.

BİR ZAMANLAR


5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.