Bir Yanım Umut Diğer Yanım İntihar

0
769

Bir kağıda kaç harf sığabilir?

Hangi puntoda yazdığımızın önemi olmaksızın düşünürsek bu sayı ortalama 250-500 arasıdır. Tabi ki değişkenlik gösterebilir…

En son aldığım mektup tam 547 kelimeden oluşuyordu. Muhtemelen sizin şuan okuduğunuz yazıdan birazcık az. O 547 kelimenin içinden sadece bir tanesi benim içime dokunmaya yetmişti. Hatta bu dokunmak değil de tahribat desek daha doğru olur. 5 harf 2 hece… BİTTİ. Hangi lügata bakarsak bakalım bitti kelimesinin sözlük anlamı: ‘’Bir eylemin ya da olgunun sona ermesi’ ’dir. Eğer bu kelimeyi ikileme halinde kullanırsak-yani bitti bitti olarak-bir çocuk oyunu anlamına gelir. Ne kadar ilginç bir kelime değil mi?

Bana sinirlendiğin o anda ‘’Bitti bitti’’ demenden benim kalbimin senin için bir oyuncak olduğunu anlamıştım. Depremden sonra kurulan ilk yardım çadırına sığınan kalbime müdahale edip beni iyileştirmeye çalışan , verdiğin ilaçlar ile beni iyileştirmek yerine zehirledin. Çünkü sen o ilacın dozunu ayarlayamadın. İlacı zehirden ayıran tek özellik dozudur. Eğer dozu fazla olursa o ilaç bir zehre dönüşür. Biyolojik olarak yaşamaya devam etsem de psikolojik olarak çoktan ölmüştüm ben. Gönül bahçeme ektiğim çiçekler yerini dikenli sarmaşıklara bıraktı sen benden gittikten sonra. Artık bu yollardan geçerken ayaklarım kanıyor. Bundandır sana gelme artık deyişim. Zira senin tekrar gelmen ayaklarının kanamasına sebep olacak ve biliyorsun sesinin titremesine nefesi kesilen bu adam o duruma hiç dayanamaz. Senin kokunla dolup taşan ciğerlerim sen gittikten sonra kokunu unutup karbon monoksit ile bir yaşamaya başladı. Yapılan onca uyarıya ve başımıza gelen zor durumlara rağmen gittiği yoldan vazgeçmeyen ben ve vücudum nasıl olur da seni beklemeyi bırakabilirdi? Seninle tanıştığım gün bana adımı sorduğunda cümleye ‘’Bendeniz’’ diyerek başlamıştım. Sana bu kelimenin anlamını hiçbir söylememiştim… Şimdi açıklıyorum beni iyi dinle: ‘’Bendeniz’’ kelimesindeki ‘’Bende’’ kelimesi köle anlamına gelir, ‘’-niz’’ eki ise ‘’sizin’’ anlamına gelir. Yani bütün olarak baktığınız zaman ‘’Sizin köleniz’’ anlamına geliyor. Ben daha ilk gün kendimi sana, sevgine, aşkına köle olarak adadım. Ama fark ediyorum ki bu sadece kendime verdiğim bir zararmış. Çünkü sen hiçbir zaman bunların farkında olmadın.

Ben sana hep ‘’Sen aşksın’’ derdim. Bunu sadece seni sevdiğimden söylemiyordum. ‘’Aşk’’ kelimesi Arapça ‘’Aşeka’’dan gelir. Aşeka; Ağacı sarıp sarmalayan, besinin alıp zamanla kurutarak öldüren sarmaşıktır. Sen de beni sarıp sarmalayan ve ardından beni kurutup öldüren o sarmaşık oldun. O yüzden sen benim için hep ‘’AŞKSIN’’

Gelmeyeceğinin gerçeği ve düşüncesi aklıma geldikçe intihar etmek, bir kurtuluş olarak geliyordu gözüme. Seninle kurduğum hayalleri başkası ile yaşayacak kadar güçlü değilim ki ben. Bir başkasına ne sana sarıldığım gibi sarılabilirim ne de seni öptüğüm gibi öpebilirim. Peki ben içinde sen olan tüm planlarım ile bir başıma ne yapacağım ?

Sonra bir başka düşünce geliyor aklıma halen yaşamam gerektiğini düşündürecek bir düşünce. Ben yapamasam da bir başkasının beni, senin beni sevdiğinden daha çok seveceğini… Beni gerçekten ben olduğum için seveceğini düşünmek bana göre birazcık da olsa kendi kendime yaşama şansı verebilmeme sebep olan bir düşünce. Bana bağlayan insanların var olduğunu bilmek yaralı dizlerime vücudumu taşımak için güç veriyor. Ama bir gün bunlarında bitebileceğinin düşüncesi geliyor aklıma ve tekrar gözüm o uçuruma dalıyor. Hani olur da o gün gelirse, ben koşar adımlarla o uçuruma gidip bu küçük bedenimin içine sıkışmış ruhumu özgürlüğe bırakacağım. Belki o zaman ruhum bir gece vakti hep aralık bıraktığın o balkon kapısından içeri girip seni izleyebilir, seninle birlikte uyuyabilir. Neden mi böyle düşünüyorum ? böyle düşünüyorum zira canlı halimin sana ulaşmasının imkansız olduğunu ben buradan çok rahat görebiliyorum. Hani olur da bir gün haberimi alırsan sana en son aldığım o siyah elbiseni ve bir türlü yürümeyi beceremediğin o siyah ayakkabılarını giy. Ben seni siyah bir damatlık içinde karşılamak isterdim ama üstümde göreceğin tek şey kahverengi toprak. Ama olsun sonuçta bana o da yakışır. O gün sen gelip ağlayacaksın ve gözyaşların kurumuş toprağımı ıslatacak. Ben o damlalar sayesinde sana dokunmuş olacağım. Bu bile benim için harika bir şey. Sana sarılamayacağım ve seni sevdiğimi söyleyemeyeceğim için özür dilerim.

Yazacaklarım bunlardan ibaret değil lakin şimdilik veda vakti. Sana mektubumu çok güzel bir söz ile bitirmek istiyorum:

’Yine bir seyyah oldum. Dünyayı dolaşan bir hacı. Ama zaten hepimiz öyle değil miyiz?’’

Bir Yanım Umut Diğer Yanım İntihar


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.