Bir adım var benim

4
2214

Bir hayatım var . İyi bir insan olmaya çalıştığım, ihtiyacı olanlara yardım eli uzatmaya gayret ettiğim, hep daha bilge ve aydın biri olmayı denediğim bir hayatım var .

Bir hikayem var benim. Beni ben yapan, herkesten farklı kılan bir hikayem var benim.

Bir hayalim var benim. Sağ elimde bir bavul, sol elimde bir defter, boynumda fotoğraf makinam ve sırtımda çantam, tüm dünyayı gezip keşfe çıktığım bir hayalim var benim.

Bir umudum var benim. Herşeye rağmen hiç durmadan büyüyen, her zorluklara karşı gelen, beni hep ayakta tutan bir umudum var benim.

Bir hasretim var benim. En derinlerimde hissettiğim, durmadan canımı yakıp kavuran ama elbet bir gün sılaya kavuşturacak olan bir hasretim var benim.

Bir gurbetim var benim. Bir türlü bitmek bilmeyen, iki ülke arasında mekik dokuyan, hiç bir an sevemediğim bir gurbetim var benim.

Bir dileğim var benim. Tüm dünyanın çocukları mutlu olduğu, kimsenin açlıktan ölmediği, barış içinde ilerleyip el ele verdiğimiz bir dileğim var benim.

Bir kitabım var benim. Her anımda bana arkadaşlık eden, durmadan bana yeni bilgiler öğreten, hiç yanımdan eksik olmasını istemediğim bir kitabım var benim.

Bir aşkım var benim. Uğruna canımı verebileceğim, koşulsuz ve karşılıksız bir sevgi beslediğim, adı Vatan olan bir aşkım var benim.

Bir Atam var benim. Kahramanca ülkemi kurtaran, aydın düşünceleriyle bizlere miras bırakan, sarı saçlı mavi gözlü bir atam var benim.

Bir ailem var benim. Her an arkamda olan, ellerimi hiç bırakmayan, yüreğimin en güzel yerinde yaşayan bir ailem var benim.

Bir annem var benim. Canından çok beni seven, en çok emek veren, başımı her an okşayan, en büyük idolüm olan bir annem var benim.

Bir babam var benim. Yıpranmış elleriyle bana en güzel yaşamı sunan, benim için kendi hayatını bir kenara koyan, en büyük kahramanım olan bir babam var benim.

İki kardeşim var benim. Evladım olsa o kadar seveceğim, canları yansa benim gözyaşım akan, kalbimin her attığı saniye sevgimin daha da büyüdüğü iki kardeşim var benim.

Öğretmenlerim var benim. Bana kitapları sevdiren, insanlığın herşeyden daha önemli olduğunu öğreten, tarihimizi, kültürümüzü en güzel şekilde anlatan öğretmenlerim var benim.

(Not: bu şiirim başta canım annem ve canım babam olmak üzere tüm aileme ithaf ediyorum. Ayrıca bana kattıkları için hiç bir zaman haklarını ödeyemiyeceğim değerli türkçe öğretmenlerim Erkan Erhan Saygılı, Melek Altınok ve Yusuf Gemici öğretmenlerime armağan ediyorum).

Bir adım var benim


4 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.