Beş Paralık Adamlar..!

0
816

Planladığınız her şey bir sabah, planlamadığınız yok oluşların mahkumu olur. Düşündükçe düşünülesi yanlışlar ve insanların yaptıklarının arkasında ki anlamsızlıklar topluluğu, sanki bizler bir şeylerden ders çıkaralım diye özel kurgulanmış gibi. En çok düşündüren tarafı ise insanların, Oscar ödüllerine aday olabilecek derecede ikiyüzlü rol yapabilme yeteneğinin tartışılamaz olmasıdır.

Hayatım boyunca hep insanlara, insan olarak davranmanın taraftarı oldum. Çoğu zaman fedakarlık gerekti, bazı zamanlar ise sadece feda. Her zaman duygular konusunda sadakati benimsedim. Ama benim yaşadıklarım ve gördüklerim sadece rüyadan ibaretmiş ki insanlar duyguların aslında peş para etmediğini gösterdi. Her defasında arkasını dönüp giden insanlara, dönüp geldiklerinde bir daha gideceklerini bildiğim halde elimi uzatmaktan geri durmadım. Ve insan, düşündüğüm gibi tekrar aynı hataları yapıp, sadakatin aslında salaklık olduğunu, düşünüldüğü gibi olmadığını açık açık haykırdı. Yine de olabilir diye düşünüp, gerçeklikten kopmamaya gayret gösterdim. Benim doğrularımla insanların doğruları arasında ki ciddi uçurum, köprüleri yıkıp geçmenin en doğru davranış olduğunu gösterdi. Eskimiş, restorasyonu yapılamayacak düşünceler ve hislerin artık kökten yıkılma zamanı gelip çatmıştı. Beklenmedik bir sabah başlayanlar, planlanmış bir gecenin son noktası oluverdi benim için.

uzun süreçler, anlatılması gerekenler ve ders notlarına yazılması gerekenlerin hepsi bir yolcuğun meyvesidir. Bir yerlerde, insanların yaşadıkları beni ilgilendirmediği gibi, bir gün dönüp geleceklere, kapıları kapatmakta hiç düşündürmüyor. Saygıyı kaybetmiş, duyguları paçavra gibi kullanan, hep ben haklıyım edasıyla havalı gezenler, dünde kalanın üstüne yarının ihanetini saranlar için yeni bir günü feda etme salaklığına düşmemek için sizde acımasızca oynamaya başlamalısınız. Unutmayın ki her oyunun sonunda,yeni bir oyun başlar… Oyunda kaybeden değil, kazanan olmanız dileği ile..

Beş Paralık Adamlar..!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.