Ben Gezerken Ben Değilim(EDİRNE)

0
207

Elimde biletim yürüdüm peronuma , ağır basan çantamı uzattım muavine. Yan peronda güneşin saçlarına ton verdiği bir kadın , sıkıca sarılmış babası olsa gerek şu kar düşmüş saçlarına adam. İki çocuk kavga ediyor önce  ben , hayır ben , anneleri geldi kavga yok kavga . Yol boyunca uyuyordum uyandırıldım. Kimlik kontrolü Edirneye geldiniz.

Artık önümde deliler gibi gülüp eğlenebileceğim üç günüm var . Bir yandan gezip bir yandan kafama göre gömlekler giyeceğim. Taksi durağına usulca yaklaştım ve sıradaki taksinin ön tarafına bindim çünkü ön tarafa binmek demek muhabbete açıksın demektir. Arkadaşımın daha önceden ayarladığı otele doğru ilerlerken aramızda sohbet ısındı  nerelisin? Karabük. Ne iş yaparsın. Özel bi şirketin müdürüyüm abi iş için geldim Edirneye . Otelde resepsiyonda karşılandım genç bir çocuk odama kadar eşlik etti  . Hemen üstümü değiştirip ciğerciye doğru yol aldım ardından direk daha sonra uğrayacağım fakat önden bir göz atmak istediğim Selimiye yoluna adımlamaya başladım fakat yolda bir hırsızlık vakası beni korkutmadı desem yalan olur. Edirnenin  yer altındaki çarşılarını dolaştım akşam üstüne doğru canlı müzik yapan bir mekanda doktor olarak en iyisinden ağırlandım. Mekan o kadar kalabalıktı ki anlatamam ama bana gerekli ilgi gösterilmişti , geç saatte  otele döndüm ve gülmekten uyuyamıyordum. İkinci gün sabah erken kalktım ve otelde kahvaltımı yapıp ne kadar gezilecek cami , müze varsa gezdim ardından eski saray külliyesi ve Kırkpınar güreşlerinin yapıldığı yerleri adımladım. Tekrar çarşıya geri döndüm hediyelik bakmaya . Muhtar yada lakabı muhtar olan bir amcayla mimar olarak tanıştım , amca bana hediyelik eşya bulabileceğim dükkanlara kendi ismini söyleyerek girmemi söyledi ve ben de onu dinleyerek beni muhtar amca gönderdi bana hediyelik ufak tefek eşyalar lazım dediğimde ooo! Başımla beraber gel yeğenim tavrıyla karşılandım.  Edirne`nin merkezinde internet ortamında çok ismini duyduğum ünlü bir köftecide akşam yemeğimi doktor olarak yemiştim menüde fiyatlar yoktu ve ben doktordum oldukça basamaklı bir sayıyla karşılaştım. Son gün kahvaltımı yapıp Edirne`nin güzelliklerine göz atıp bavulumu hazırladım.

Otobüs saatini beklerken polislerin kimlik kontrolünden öğretmen olarak geçtim. Gezmeye geldiğimi söyledim. Planlamadığım bir durum vardı. Dönüş günüm bayram tatilinin başladığı geceye denk geliyordu yirmi iki saatte dönüş sağladım.Gezdiğim , fotoğrafladığım Trakya şivesini hissettiğim Edirne , benim için unutulmaz eğlenceli ve güzel bir şehir gezisiydi.

Ben Gezerken Ben Değilim(EDİRNE)


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.