Beklemediğim

0
428

Ölümü beklemezsiniz.. Hiç beklemediğiniz anda çıkagelir. Sizin kabul etmenizi ya da bugün nasıl olduğunuzu sormaz. Önce kabullenmezsiniz , konuşmaya çalışırsınız. Öyle çok konuşursunuz ki.. Dönsün istersiniz. Yaptığınız tüm hatalarınız için kocaman bir af dilerseniz. Halbuki ölüler konuşmaz. Hayatın nefret kokan koridorlarında bu gerçekle sarsılırsınız. Hangi ölümü beklersiniz ki.. Siz harikalar yaratırken zihninizin güneşli köşelerinde , o aniden içeri dalıp nefret kokan koridorlara sürüklemiştir bile. Geç kalmışsınızdır. Yapamadıklarınıza.. Ve en güzel kısım kendinizi avutmalarınızdır. İlk defa kendinizle konuşmayı öğrenirsiniz. Teselliler dilinizi , ruhunuzu yaksa da konuşmaktan vazgeçmezsiniz. Suçlayıcı tavırlarınızın zehirli okları sizi hedef almışken deniz kıyısına kaçarsınız. Ağlamaktan utanmazsınız bu kez. Ya da utanırsınız, evinizin yalnızlık kokan köşelerine sığınırsınız. Bir tütsü yakarsınız. Keskin kokusu ciğerlerinizi dağlarken siz yine kendinizi suçlarsınız.

Bir de kafanızda öldürdükleriniz vardır. Onlar , dünya yerle bir olsa adım atmayacaklarınızdır . Sizden adım bekleye bekleye içlerine doğru çürürler. Bir adım atsanız egoları arşa değecektir. Böylelerine adım atmamalısındır . Sımsıcak demir bir çubuk göğüs kafesini zorlarken bir savaşçıya düşen dayanmaktır. Unutulmamalıdır ki , hayatta seni kemiren ne kadar üzüntü varsa soğur. Dilini yakan kaynamış çayını düşün .. Elbet soğuyacaktır. Yüreğinde soğuyacak. İçine döndüğünde , daha çok sustuğunda ansızın soğuyacak.  Tek mesele , yarım bırakmaman. Misal ben bu yazımı yarım bırakmıştım. Konu nereden nerelere geldi. İnsan da böyledir ya …

Yarım bırakmayacaksın insanı .Seni kıran herkesi öyle bir iteceksin ki silueti bir daha karşına çıkamayacak. Dramatize etmeyeceksin öyle her şeyi. Bilhassa seni senden götürenleri. Boşvereceksin! Öyle bir boş vereceksin ki saygı duyacak karşındaki. Sığınacağın tek yerin ruhun olacak. Her limana uğramayacaksın öyle. Ruhunun limanı olacak , herkeslerden sakındığın.

Beklemediğim


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.