BAVUL

0
196

Kahverengi, siyah çizgili, koyu yeşil fermuarlı; tozlu, sağ taşıma kulpu çamurlu bir bavul. Herhangi bir şehrin herhangi bir garında. Herhangi bir tarihte herhangi biri tarafından unutulmuş. İçi oldukça dolu ve oldukça da hafif. Herhangi biri tarafından her şekilde göz ardı edilmiş. Sol kulpunun üstüne asılmış yarısı çamurlu, yazısı silik yolculuk bileti. Çift kişilik. Kimse tarafından değişmemiş yeri. Herhangi bir yılın herhangi bir ayında yağmur ve kar dolu gecelerde. Söylemiş miydim? Oldukça dolu ve hafif. Yanından geçen ona bakmayan herhangi birine sahibini beklediğini fısıldar. Siyah çizgilerinin rengi güneşin doğuşu ile daha da çizgili.
-Nereden gelmiş?
-Herhangi bir şehirden
-Kim ile gelmiş?
-Herhangi biri ile
-Nereye gidiyormuş?
-Yolu yol etmemiş
Gün aymak üzere iken bizim o koyu yeşil fermuarlı, kahverengi bavulun içindeki oldukça hafif olan herhangi şeyler hareketlenmeye başladı. Yanından geçen ve bunca zaman fısıltılarını duymayan herhangi birileri ürkek adımlar ile uzaklaştı. Bizim o siyah çizgili, tozlu bavul yaşıyordu.
İçindeki o hafif olan ve bizim tozlu bavulu oldukça dolu gösteren herhangi bir şeyler can bulmuş. Bir bahar tepesinde, güneş batarken hava serin, kuşlar uçuyor; etrafta güller, yasemenler, limon ağaçlarının dallarında savrulan bal arıları ve bizim hafif şeyler ise gökyüzünde. Her biri ayrı ayrı kanat çırparak çığ etkisi yaratıyor herhangi bir yerde.
Bizim o kahverengi, siyah çizgili, koyu yeşil fermuarlı; tozlu, sağ kulpu çamurlu bavulun çevresi kalabalık, içi dışı bir olmayan herhangi bir yerlerden gelen insanlar ile dolu etraf. Ama o yorgun kalabalığın arasında adımlarından çiçekler uçuşan, güneşler doğurup batıran bir çift göz. Bahar, o herhangi bir şehrin herhangi bir garında bekleyen tozlu bavula asıl şimdi gelmişti. Bizimkinin içini oldukça dolu gösteren, o hafif herhangi şeyler ile doldu tüm şehirlerin garları. Bavullar kelebekler ile doldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.