Başarıya Doğru

0
889

Başarmaya inandığında başlarsın, aslında olmayacak bir şeyin olmadığını farkına vardığında umudunu yitirmediğin sürece hayallerinin terk etmez başarı, ilerlersin her daim kazanarak, yeni fikirler edinerek, yeni insanlar tanıyarak, yanlışları geride bırakarak, bilirsin ki ölüm gelmediği sürece yaşayacağın çok şey var. Yaşamalısın da!

İyi veya kötü ne gelirse başına dibine kadar hissetmelisin, bilmelisin hayat tekrarlar bazı sorularını onlara bir cevabın olsun. İçin dışın bir ve güzel olmalı, olmalı ki güzel şeyler çıksın karşına gözün güzeli görsün, kulağın güzeli işitsin, dilin güzeli konuşsun. Eleme yapmalısın hayatında, fikirlerinde yapmalısın ki bir finalin olsun. O da güzel olsun. Unutma yaşadığın her şey bir sınavsa şükretmeyi de bilmelisin hamdetmeyi de! Çoğu şeyi yaşa, öğren, bil. Herkes mutlu olmayı hedefler ve unutma mutsuzlukta bir histir senin farkın olsun sen onu da iste. O olmadan mutluluk yoktur çünkü herkes farkına varmaz, onu yaşamayan mutluluğun değerini bilmez, bilemez.

Bilirsin ki mutlulukta, mutsuzlukta geçicidir o yüzden kaybetme ikisini de hayat bazen onu bazen diğerini verir, değişir. Sen ümidini yitirme, sağlam bir şekilde ayakta kal, kal ki daha zorlarını sırtlanabilesin. İnsanlara hoşgörü, sevgi, empati ile yaklaş, yaklaş ki güzel dostlar, ahbaplar edin. “Bir elin nesi var iki elin sesi var” hesabı yanın boş kalmasın tek başına yaşayacak değilsin hayatı paylşabileceğin insanlar olsun. Ne kalbinle, ne aklınla, ruhunla yaşa ruhunla sev unutma ki kalp durur, akıl unutur, ruh her daim ayakta durur.
Prensiplerin gereği hoşgörün, umudun, hedefin olsun, olsun ki başarı senin olsun.

Başarıya Doğru


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.