Başarının Nasıl Sağlandığı Üzerine…

0
171

Insan kendini geliştirmeli. Çalışmalı, uğraşmalı, bu hayatın zorluklarına göğüs germeli ve başarı elde ettiğinde bu başarıyı sahiplenmeli. Bu başarıyı sahiplenmek üzerinde durduğum, hep düşündüğüm konulardan biri. Çünkü çoğu zaman elde ettiğimiz başarı bize ait olmuyor, ailemiz, yakın çevremiz, kan bağı olmayan dayılarımız ya da amcalarımız ne yazıkki bu başarıyı bize iyilik yaptıklarını sanarak elimizden alıyor ve tabi buna izin vererek bizler.

Şunu düşünüyorum çok isteyen, çalışan, azmeden insanlar destekleneceği yerde hep geri plana atılıyor, nasıl oluyorda görmezden geliniyor? Durum üzücü hem de çok üzücü. Kişilik gelişimizde büyük etkene sahip çevremiz bize bunu aşılamak yerine bizi tamamen haksız kazanca itiyor ve bunu kendi içimizde normalleştiriyoruz.

Doyum neden azalıyor peki bunu hiç düşündünüz mü? Ben tamamen haksız başarıya, istediğini hemen elde etmeye bağlıyorum. İnsan  neden  çok istediği ya da başarı sağlamak için emek verdiği işinden doyum sağlamasın ki? Aslında cevap çok basit, üzerinde defalarca durmaya gerek yok. Ben sizlerden bir ricada bulunmak istiyorum. Başarılı insanları gördüğünüzde lütfen  onlara sıkı sıkı sarılın. Çünkü onlar gerçekten çok değerli. Kendi ayakları üzerinde duran insanlara sıkı sıkı sarılın çünkü onlar bu dikenli yollardan tek başına geçmiş. Umut ediyorum  ki mesajım anlaşıldı. Hepinize tekrar tekrar sevgiler. Sağlıcakla kalın.Başarının Nasıl Sağlandığı Üzerine...

Başarının Nasıl Sağlandığı Üzerine...


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.