Bağlantı Hatası

0
742

Bağlantı Hatası

Sadece internete girmeye çalışırken yaşanılan bir durum değildir bağlantı hatası. Bazıları hayata her bağlanma,tutunma ve sarılma çabasında karşılaşır bu durumla.

Genelde çoğu insan bağlanmıştır hayata kimi işi,aşkı,dini kimi ise ideolojisiyle,okuluyla,evladıyla. Elbet bir şey vardır hayata sarılmasına sebep.

Bazıları ise ihtiyaç duymaz sebep aramaya,önemi yoktur sebep olmasının. Sadece bulunduğu ülkenin nüfusunda artı bir olması yeter yaşamasına. Var olduğu için,hayatta olduğu için yaşar. Sorgulamaz,merak etmez nereden gelip nereye gittiğini,hangi yolun yolcusu olduğunu. Oysa insan olmanın şerefine yakışır mı rotasız gemi gibi ilerlemek.

Kimileri ise sorgular,arar da bulamaz. İşte en sıkıntılısı da budur. Yaşam enerjisi alacak,mücadele gücü verecek bir şey bulamadığı zaman insan,kendinden yemeye başlar. İnsan olmaktan uzaklaşır. Bir et yığınına dönmeye başlar. İnsanı insan yapan değerlerden,duygulardan ve bütün hislerden uzaklaşır. Bu durum umut kelimesini beyninden ve kalbinden kazımaya başlar. İnsanı var eden umutta silindikçe artık insan olarak göremez kendini çünkü insan olmanın asaletinin karşılığını göremez kendinde.

İnsanların durumunun böyle olduğu bir ülkede de güven,huzur,mutluluk ve gelecek beklenemez. Her şey sunidir,anlıktır ve gelip geçicidir. Daha özü oluşmadan biter birlik de,beraberlik de,huzur da,mutluluk da. Özden gelmemiştir ki özü oluşsun. Sebebi ise böyle ülkelerde dahaca kalem kılıçtan keskin hale gelmemiş kitapla olan savaş başlamamıştır. Kitapla olan savaş başlamadan normal savaş bitmez çünkü. Kaosun,kargaşanın sonu yoktur,sonu gelmez. Kendini yaralar,sonra yine açtığı yaraları kendi sarmaya çalışır.

Beynimizden ve kalbimizden umut kelimesi kazınmadan,insan olmanın asaleti ile kalemin kılıçtan keskin olduğu ve kitapla savaşın en yoğun şekilde devam ettiği bir ülkede,savaşta en ön safı alma aşkı ile uyanmak dileğiyle.

 

Bağlantı Hatası


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.