Aşktan Haller

0
514

Bana göre aşkın üç dönemi vardı; olursa olur, olmazsa olmaz ve olmaz olsun. Kısacık hayatımda gördüğüm kadarıyla bu aşamalardan geçen aşk, aslında hayatta vazgeçilmez bir şeyin olmadığını kulağımıza fısıldardı. Her şey geçer, herkes gider, tüm olanlar biterdi.

? Elbet vardı ama galiba buralara daha uğramamıştı. O gelene kadar yaşananlar acı tatlı tecrübeler olmalı. İnanmışlığımızın en somut örnekleri olarak; onun gömleğinin aynısı dolapta, onun yazdığı not cüzdanda, ona yazdığın şiirler günlüğünün en derinliklerinde hala capcanlı durur. Onlar aynı durur durmasına ama sen aynı değilsindir. Ona karşı hissettiklerin boyut değiştirmiş, bu hale nasıl geldiğinizi anlayamadan bir anda her şeyin manasını yitirdiğini görürsün. O gömlek, notlar ve şiirler artık kendi yasını tutsun. Artık farklı şeyler ifade edecekler. O zamana ait anılar bastırılmaya yüz tutacaklar, kütüphanede unutulmuş kitaplar gibi tozlanıp çürüyeceklerdir. 
Nasıl oluyor da insan, yaşamına onca güzellik katmış birini günün birinde bu kadar anlamsız bulabilir? Artık umurunda olmayan herhangi birine dönüşebilir? Aşkın son dönemindesiniz demektir.

Aşktan Haller


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.