AŞK ÖLDÜ

0
1910

Nezaman mutlu olacaktık?
Nezaman gözlerimizi sabah’a korkmadan açacaktık?
Nezaman korkmadan uykuya dalacaktık?
Nezaman ölümler kesilecek ve nezaman tedirginliğimizden kurtulacaktık?

Aşk öldü.
Evet hiçbir insan hiçbirini bir saç teli sebebine sevmedi. Hep bir ihtiyaçları vardı , Oysa ki ben onu ismim onun iki dudağının arasından çıktığı için bile çok sevmiştim. O uyumadan uyumazdım sabah’ta ondan önce gözlerimi açar onun uyanmasını uzun bir mesaj eşliğinde beklerdim. Kahvaltıya oturmadan önce gözlerimi ovalayıp , gözlüğümü takıp elime telefonu alır ona yazardım , yapacak birşey yoktu sevgim ve onun sevgisi semti dolanmıştı ve tekrar bizim kalbimize konmuştu. Herşeyin güzel gittiğini gören gözlerim tedirginliği elden bırakmıyordu birşey olacağını sezmiştim aslında , çünkü mutluluk benim içi çok uzun sürmüştü. Bir sabah kapalı bir gökyüzünün altında gözlerimi açtığımda ” BİTTİ ” demişti.
Ozaman kendime geldim dedim evet mutluluk tükendi , Aşk öldü ve gitti.. Benden sonra mutlu olamayacağına inanmıştım çünkü çok güzel seviyor-du. Hayatımda en çok korktuğum ve ile de bağlaçlarıydı. Ben sözlerimde hep onu ayrı kefeye koyar ve severdim. Ama o hayallerimizi hep daha diyerek çoğaltmak isterdi. Giderken ise sadece El-veda demişti.
Nasıl veda edecektim ellerine? Biliyor musunuz elleri fırından çıkmış taze ekmek gibi sımsıcaktı. Öyle sevdim ve elleri hep gögsümün üzerindeydi , ben öyle biriktirdim onu içimde.

Kimseye onun için bir kelam söz söyletmedim.
Öldürdüm onu içimde , ama gömmedim.
Sevmiyorumda artık sevemezdim çünkü başka bir bedene aitti.

Sevginin tazeliğine sıcaklığına inanmış ama hep gözyaşlarıyla odasını nemlendirmiş ruhlara..

AŞK ÖLDÜ


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.