Aşk Nedir ?

0
705

? Diye sorma bana. Yüreğimi bir bilinmeze sürükleyen yangındır. Ağrıdır ciğerlerimi delercesine. Sözlerim bile tükendi gecelerde suskunluğun eşlik etmesidir yalnızlığıma.

Aşk nedir?

Ey aşk, gel de anlat anlatılması gerek ne varsa senle ilgili. Duymak istediklerini söyle çünkü ben susmak istediklerimi işittim senden. İşittikçe ciğerlerimdeki yangın daha da arttı.

Ey aşk bilinmezliğin yolunu taşıyorsun gel de halini anlat anlamak isteyenlere. İstemeyenlere ise tek kelime dahi söyleme. Suskun ol, Sükût et senin halini bilmeyenlere… Halden anlamayanlara arz etme halinden tek bir kelime dahi. Ve unutulması gereken şeyleri unuttur ben de.

Tekrar sorarlarsa aşk nedir? Diye bende tekrardan “bilinmez” derim. Bilmediğini anlamaya çalışma çünkü yüreğine ağır gelir. Hangimiz aşkla aklı aynı terazi de tarttık ki? Bir tek onlar yan yana iyi durmadı, olmadılar olmak istedikleri gibi.

Akıl anlamazdı içindeki sırrı,

Aşkın Yusuf’luğunu

Aşkın Yunus’luğunu

Aşkın Eyüp’lüğünü

Aşkın Süleyman’lığını

Aşkın Muhammed(s.a.v.)’lığını bir tek akıl anlamazdı. O yüzden kalp eşlik ederdi aşkın yolculuğuna. Bu yüzden aşkın en temiz halini taşırdı kalp ya da taşımaya çalışırdı.  Ona anlatırdı derdini.

Aşk bu yüzden bilinmezliğin bilinmeziydi.

Aşk;

’a sorsa

Kerem’e sorsa Aslı

Ferhat’a sorsa Şirin’di.

Bana sorsan neydi işte o meçhuldü. Kendime de sordum bu soruyu. Senin anlattığın kadar ben de anlattım bu kadar çaresizliği kendime. Bu kadar sebepsizliği ben de anlattım ama sonra anladım aşkın;

Yusuf’un gömleğindeki temizliği

Yunus’un balık karnındaki sabrını ve ben aşkın halini anlayanlarda güzel durduğunu bir kez daha anladım. Bu yüzden aşk bilmeyenler için bilinmezdir. Bilen azdır aşkın yüreklere bıraktığı yangını, bilen azdır aşkın sabrını, bilen azdır aşkın şükrünü…

Aşk nedir? Diye sorma artık bana.

Aşk, bilinmezliğin yolda kalmış halidir bende

Aşk, sabrın şükürle buluştuğu bir geçittir dillerde

Aşk, anlamını yitiren bin bir parçanın kalbimizde bir bütün olmuş halidir

Aşk, yazılmayan şiirler

Aşk, çizilmeyen resimler

Ve aşk, bilinmezliğin ta kendisidir.

Aşk Nedir ?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.