Aşılan Çizgi

0
525

Yaşamımızın her alanında görülmeyecek kadar ince ve bıçak kadar keskin olan çizgiler var. İnce çizgiler… Bir şeyi bilinçsizce abartmakta diyebiliriz. Hani tutumlu olmak isterken cimri de olabiliriz, özgüvenli olmak isterken kibirli olabiliriz, en değerli benim derken bencilde olabiliriz istemeden. İşte bunlar hep ince çizgi ve geçildimi yakıyor.

İnce çizgiyi ne fark edersiniz? İnce çizgiyi aşarak. -En azından ben öyle fark ediyorum.- Ha bi de aştığınızı anında da fark etmiyorsunuz. Aradan biraz vakit geçecek, her şey daha da saçmalaşacak, şöyle bir beyniniz error verecek ondan sonra diyeceksiniz “sanırım çizgi aşıldı” diye.

Şoku atlattıysanız her şeyi eskiye döndürmeye çalışacaksınız ama nafile. – Panik yaparsanız sıkıntı yok, süreç böyle.- Geçmiş değişmez ve yaşanmış şeyi yaşanmamış gibi davranamazsınız. Bunları hepimiz biliyoruz ama insanlık hali işte yine de uğraşıyoruz.

Sonrası ise toparlama süreci. Artık toparlayacağınız şey sosyal imajınız mıdır, 3.kişiler midir yoksa kendiniz midir bilemicem. Yapılan seçimlere bağlı. Biraz sancılı olacak ama olacak. Kesin olan şey ise bir şeyler düzelecek. Umut vaat ediyor yani. Sonuçta dünyanın sonu değil ve olmadı.

X konusunda ki ince çizgiyi öğrendiniz böylece, sıra Y konusunda sonra Z,Ç,S…

Aşılan Çizgi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.