ARAFTA KALANLAR/5

Sonunda büyük gün gelip çatmıştı, yeni patron ile şirketin ilk toplantısı yapılacaktı biz çalışanlarına açıklamak istediği bazı durumlar varmış, ne büyük bir lütuf! Yeni pislik patronumu tanımasam belki inanabilirdim o da belki birazcık yani. Leo koskoca şirketi topluyorsa kim bilir yine neyin peşindedir, onu benden daha iyi kimse tanıyamaz gerçi artık bende tanımıyor olabilirim, adamın gözünü resmen intikam bürümüş. Körle yatan şaşı kalkar derler ama benimle de yatmadı ki bu durumda olsun, arada bir görsem aklını çeldim diye düşünürdüm ama üç senedir bırakın görmeyi hakkında hiçbir şey duymadım, üf ne yazık, ne üzücü, iç sesim yine yoldan çıkmaya başladı kendine gel kızım, derin nefes evet ona kadar say ; 1,1.5,1.75,1.80,1.82… ne var yahu ona kadar sayıpta anında sakinleşen kimseyi görmedim ben.

Bayan V, siz bu toplantılara katılır mıydınız? Gözlerim yaşardı..

-Gözün çıksın, sevimsiz herif o nasıl gülmek sanırsın karga gaklıyor.

-Efendim, duyamadım çok gürültü var.

-Buyurun oturalım diyorum sevgili meslektaşım, yer kalmayacak yoksa diyorum. Bütün suç bende sabahın köründe kalkıp da koskoca evrene bütün kötü enerjimi yollarsam olacağı bu, sonra bütün saçma sapan insanlar etrafımda toplanır işte, sabah sabah meraklı, dedikoducu komşu mu dersiniz, yoksa önünden geçtiğiniz esnaf mı dersiniz kimi derseniz deyin, insanlar işi gücü bırakmış sabah sabah dedektiflik oynuyorlar her neyse bugün güzel bir gün evet, derin nefes kaçta kalmıştım ya bak yine sinirlendim. Bay Leo bütün ihtişamı ile içeri girmişti nerden anladın diye sorarsanız eğer, kadınların uğultusundan anladım yanıtını veririm size, anladık çok yakışıklısın ama Tanrım o da ne, çakma sarışın Claraya göz mü kırptı o? Ben o gözü çıkarırım ama yeter artık bu çektiklerim.

Hanımefendiler ve Beyefendiler ben şirketin yeni sahibi Leo, bundan sonra hep beraber çalışacağız. Bay Mıller’ın aksine baktığınız davalar sizlerin tercihlerine göre değil, ben ve ekibimin tercihlerine göre dağıtılacak, olurda itiraz etmek isteyen varsa hemen şuan işi bırakabilir.

-Ne bakıyorsunuz? Niye herkes kafasını çevirmiş bana bakıyor ki? Kristen neler oluyor neye bakıyor bu aptallar, doğru söyle kafamda kuş pisliği mi var? Hata ettim, sabah saçımı taramalıydım.

-Şeyy Efendim, hani Bay Leo dedi ya itirazı olan varsa çıkabilir diye o yüzden herkes size baktı, çünkü efendim özür dileyerek söylüyorum ama bu tarz toplantılarda sizden başka kimse bir şeye itiraz etmiyor.

Attığım kahkalar yüzünden Bay pislik, çirkin, ek olarak çirkin suratlı Leo beni toplantıdan attırmıştı. Tamam sonuncu saydığım olmadı kabul ediyorum, hakarette olsa tutarlı olmalı değil mi. Bu insanlar gerçekten tam bir idiot, birincisi ben o toplantılarda bilerek itiraz ediyordum çünkü herkes çok sessiz duruyor ve bu benim canımı sıkıyordu, ikincisi rahmetli Bay Mıller aynı cümleleri bilmem kaçıncı kez farklı biçimde söylüyordu ve ben yine sıkılıyordum, dördüncüsü ise toplantılar sayemde kısa kesiliyordu çünkü toplantı sonlarında salonun yarısı birbirine düşman kesiliyordu, yani bana dua edeceklerine utanmadan arkalarına dönüp dik dik suratıma bakıyorlar. Ahh bu hayat çok zor uyum sağlayamıyorum desem çarpılırdım. Kapının hafifçe vurulmasından Kristen olduğunu anladım, bu kız çok naif ne yapıp edip bunu biraz kendime benzetmeliyim. Gel Kristen,

-Efendim, Bay Leo sizi odasında bekliyor.

Kendi ayaklarınla ofisime geleceğin günlerde olacak amin. Beş kat merdiven çıkarak sevgili patronumun odasına vardım, dünya hali işte ne oldum dememeli ne olacağım demeli insan, derin bir nefes vererek içeri girdim.

-Kapının çaldığını duymadım, sen duydun mu Bella?

-Hayır tatlım, duymadım.

Tatlın ölsün, neler oluyor bu cehennemde, öncelikle bu iki aptal neden birinci tekil şahısla birbirine sesleniyorlar, daha sonra şu çirkin ördek yavrusu neden şu şempanze kılıklıya tatlım diyor, daha daha sonrası o ayağındaki ayakkabı benim siparişini verdiğim fakat daha elime ulaşmayan ayakkabı mı? Neden benimki daha gelmedi ki hani özel tasarımdı da başka kimsede olmayacaktı, yalan mı söyledi o adam bana. Eğer öyle bir şey varsa çikolatalı keklerimin üzerine yemin ederim ki o adamın vergi borçlarını açığa çıkaracağım. 

-Bay Leo , isterseniz size bir doktor ayarlayabilirim hatta ikinize ne dersiniz? Yalandan kim ölmüş, bu pislikleri haklı çıkartmaktansa o kapıyı kırarım.

-Bayan V, malum toplantıdan erken çıktınız ve  yeni davanızı öğrenemediniz, bu haberi size bizzat ben vermek istedim öyle ki oldukça önemli bir dava…

Hadi ne uzatıyorsun, söyle işte artık. Tanrım hala anlatıyor tamam biliyorum önemli, olağanüstü, mükemmel.. öyle ki yaklaşık yirmi gündür bütün camianın gözü bu davada, ilk duyduğumda resmen gözümden dolar işaretleri çıkmıştı, koskoca sanayi devinin milyon dolarlık mal paylaşım davasıydı öyle ki işin içinde para kaçırma, kast, iftira, aldatma,   hatta cinayet bile vardı. Kısacası en sevdiğim davaların paket haliydi, yaklaşan doğum günüm için unutulmaz bir hediye. Teşekkürler sevgili düşmanım..

-Kısacası dört kız kardeşin babalarından kalan mirası yavru köpek Potiş’ paylaşamama davası senin.

Ciddi manada dondum, öyle dondum ki kulaklarımdan dıtttttt sesi beynimden saçma sapan şarkı sözleri geçiyordu, öyle dondum ki güzeller güzeli Bella bile gelip kolumu sıkarak hayat belirtisi göstermemi bekledi. Öyle dondum ki Bella’ya güzeller güzeli dedim. Kibirle girdiğim kapıdan, yavru köpek gibi çıkmıştım dört büyük kitapta kibre düşmeyin diye yazılması boşa değil dostlar, ben düştüm siz düşmeyin. Çıktığım merdivenleri bir ruh edasıyla süzülerek iniyordum öyle ki üçüncü katta aldığı yeni davasıyla alakalı atıp tutan Clara’yı bile görmezden geldim, daha da kötüsü bütün şirket yavru köpek davasına baktığımdan haberdardı. Resmen ekmeklerine yağ sürülmüştü, Bay Mıller önemli davaları benden başka kimseye vermezdi o yüzden senelerdir arkadaş değil, düşman biriktirmiştim. İçten içe hepsi nefret ediyor ve kıskanıyordu, ahh Bay Mıller sizi arayacağım günlerde mi gelecekti. Tanrım, ağlamak istiyorum. Odama yaklaşırken tam manasıyla koridorun ortasında tökezledim, çünkü odamın kapısının önünde birbirinin saçına yapışmış orta yaşlı dört kadın vardı, adi herif cidden yapmış bana bu davayı vermiş, bir umut belki dalga geçmiştir diye düşünme gafletinde bulunmuştum kısa bir an.

Ama bende Bayan V isem, o Leon pisliği kapıma gelecek ve benden yardım isteyecek. Bundan adım gibi eminim…

DEVAM EDECEK-