‘Anti Egoist’ Olma Zorunluluğu

0
850

Ne kendinizi tanıtmayı biliyorsunuz ne de başkalarını nasıl tanıyacağınızı. Ne konuşmayı biliyorsunuz ne de dinlemeyi. Türkçe konuşmayı ve hatasız yazmayı bilmeden başka dillere sarkıyorsunuz. Rotanızdan bihaberken yol göstermeye kalkıyorsunuz. Aman düşmeyeyim derdindesin ama patır patır herkes yerlere düşsün diyebiliyorsunuz. iyi olduktan sonra elimi uzattığım kadar başkaları da iyi olsun istiyorsunuz. Bencil, ukala, duyarsız, aptal, düşünme özürlüsünüz. Kusura bakmayın ama yaralarınız varsa n’ olur gocunun. Gocunun ve benliğinize dönün.

İnsanlara göstermeye çabaladığınız kişi misiniz gerçekten? İnsanların gördüğü siz, göstermeye çalıştığınız siz değilse düşünmek zorundasınız. Kendinizi, hayatınızı, düşüncelerinizi, zayıf noktalarınızı, güçlü yanlarınızı, sevdiklerinizi, sandıklarınızı, tanımadıklarınızı, insanlardan ne beklediğinizi, amaçlarınızı vs vs her şeyi oturup günlerce haftalarca hatta aylarca düşünmek zorundasınız. Kendiniz için yapmamış ve yapmayacaksanız geriye kalan herkese bunu borçlusunuz.

Sizin yaptığınız basitlik, bencillik, duyarsızlık v.b şeyler birine örnek oluyor. Sizi tanımasa da siz kendinden ve düşüncelerinden emin biri olmadığınız için sizden besleniyor belki birileri. Siz düşünmediğiniz için susuyorsunuz, sustuğunuz için başkaları gerekli kitleyi yakalayamadığını görüyor belki de. Belki siz düşünmediğiniz için bir çok şey eksik kalıyor, bir çok şeye ramak kalıyor. Düşüneceksiniz. Kendinizden, çıkarlarınızdan, işinize gelenden fazlasını düşüneceksiniz. Kıt kaldığınız umursamadığınız sürece sizi karalayacağım ve sevdiklerimi sizden koruyacağım. Potansiyel gördüğüm insanı sizden sıyıracağım. Konuşmaktan, olan aklımı ve gücümü sevdiklerime ve tanımadıklarıma pay etmekten çekinmeyeceğim. İçimde koca bir umutla siz düşünme ve konuşma özürlü insanlarla savaşacağım.

'Anti Egoist' Olma Zorunluluğu


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.