Anka Kuşu

0
113

      Bulunmaz Hint kumaşı değilmiş kimse. Bir kere daha büyüdüm ben. Hayat denilen o yolda bir virajı daha atlattım. Ağladım. Gözlerim acıyana kadar değil nefesim tükenene kadar ağladım. Bir sigara yaktım. Sonra bir tane daha ve sonsuz tane…

      Anladım. Her şey bir gün bitermiş. Seven daima üzülmeye mahkûmmuş. Ama canı yandıkça insanın, kalbin kan ağladıkça, sarhoşluk bile O’nu unutturamayınca tek gerçeğin kendim olduğunu anladım. Değmez dedikçe insanlar ben dön diye haykırdım. Tüm evren duydu sessiz çığlıklarımı.

      Ben çok kırıldım. Ve en iyi sen bilirsin kırılan bir eşya bir daha asla eskisi gibi olmaz. İzi kalır yaşanmışlıkların. Biliyorum gerçek olan bu. Geçecek diyemem, unuturum diyemem, bu şehirde yaşadığım sürece ben senden gidemem. Yarın bir gün gideceğim. Ardımda sessiz bir rüzgâr bırakacağım. Sana seni fısıldamasını isteyeceğim. Gün gelecek gideceğim, bir daha sana değil kendime bile dönmeyeceğim. Birlikte izlediğimiz gün batımını, kuşları, denizi velhasıl senin gözlerinde kendimi asla göremeyeceğim.

      Kelimeler kol kola girmiş ağıt yakıyor şimdi. Ağlayacak ne takatim kaldı ne de gözyaşım. En az her şey biz kadar tükendi.
      Gelme, kıyamam sana. Yangınlar şimdilerde içimde. Dört yanım cayır cayır yanmakta. Bir yanda can kırıkları. Sahi bir kalp kaç defa kırılabilir ki?
      Pişman mıyım diye sorsalar şimdi bana. Asla. Seni sevmek yeryüzünü hissetmek senden çok öte. Sonu belli olsa da bile bile içmek en güzel zehri gülüşünden.
      Neyse, duramam artık. Ben bir Anka kuşuyum yangınımla önce kendimi yok etmeli sonra yeniden doğmalıyım…

Anka Kuşu


Önceki İçerikSTEFAN ZWEIG
Sonraki İçerikBenim Daha Küçücük Ellerim Varken…
21 yıllık yaşamımda, okuma yazmayı öğrendikten sonra duygularımı yazarak dışa vurmayı tercih ettim hep. İnsanlarla konuşmaktan ziyade kelimelerin büyüsüne inandım. Bu inancım hala da devam etmekte. En büyük devrimler kelimelerle gerçekleşir. Değişim ve iletişimin kökleri kelimelerdir benim için. Başka dünyalara açılan bir pencere olarak ve özellikle de böylesine kirli bir dünya olan yaşamımızda kitapları bir kaçış ve bir mola olarak görüyorum. Bir öğretmen adayıyım şu sıralar ve en büyük amacım gelecek nesillere okuma ve yazma sevgisini aşılayarak kendi kaderlerini yeniden inşa etme fırsatını sunmak. Çünkü gelecek kalem ve kağıttan ibaret...

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.