Amazon Prime Video Dizisi: Carnival Row

2
83

 

 Bazı diziler bitmesin diye dua edilerek bitirilir ya Carnival Row da o dizilerden biriydi. Her şeyi içinde yaşatan ve yansıtan bir diziydi. 2. sezonu onaylanmasına rağmen teknik ekip çalışmalarına devam etmekte ama daha tarihi açıklanmadı. 1. sezon 8 bölümden oluşuyor.

Amazon Prime Video Dizisi: Carnival Row Teknik ekip ise tamamen tecrübeli ve kendini kanıtlamış isimlerden oluşuyor. Birçok efsane yapıma adını yazdırmış, Jon Amiel; Outlander, Karanlıklar Ülkesi gibi yapımlara imza atmış olan Anna Foerster ve benim hayran olduğum bir isim olan Titanların Savaşı gibi bir yapıma adını altın harflerle kazımış olan Travis Beacham. Ve sonuç olarak da böyle bir ekiple ortaya muhteşem bir çıkıyor. Oyuncu kadrosunda ise tüm dünyada fırtınalar estiren yapımlarda rol almış olan Orlando Bloom ve benim başarısının çok geç farkına vardığım, bu dizide beni kendine hayran bırakan Cara Delevingne var.

İlk olarak Viktorya Dönemi esintileriyle yüzleşip, daha sonra fantastik bir dünyaya geçiş yapıyoruz. Viktorya dönemi tam bana uymasa da sıra dışı bir uyum var ve kendine çekiyor.
Pact ve Burgue adlı iki ülke, iki farklı ırk ve birbirlerine zıt iki tür… Peri diyarını ele geçirmek için verilen bir savaş ve bu savaşın sonucunda perilere yapılan zulümler ve bir yaşam mücadelesi… İki ana karakterimizin karşılaşması, yanlış anlamalar ve tüm bunların sonunda başlayan bir aşk hikâyesi… Fakat her aşk hikâyesinde olduğu gibi terk ediş ve geri dönülemeyecek bir yola sürükleniş… Tabii ki tekrar karşılaşacakları bir an olacaktır. Fakat hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Amazon Prime Video Dizisi: Carnival Row

Vignette Stonemoss (Cara Delevingne) ve Rycroft Philostrate (Orlando Bloom) birbirlerinden çok farklı görünseler de öyle değildir ve aslında Rycroft geçmişin acısıyla yaşamak zorunda olan, gerçeğini tüm insanlardan saklamak zorunda kalan biridir. Ve tabii ki her sır gibi onun sırrı da ortaya çıkıyor ve en zor zamanında yeniden Vignette ile karşılaşıyor. Bu kez her şey daha zor ve yorucu…

Dizi, karakterlerinin çeşitliliğiyle, şehirlerin muhteşem görünümleriyle ve kostüm tasarımlarıyla beni kendine o kadar çekti ki hikâye sanırım ikinci planda kaldı. Senaryonun bazı bölümleri ise olmasa da olurdu izlenimi verdi fakat dizinin ilerleyişini ve işleyişini etkilemiyordu. Benim beğenimin azalmasına hiçbir etkisi olmasa da bu aşk hikâyesine biraz daha odaklanabilir, dedektiflik bölümleri ikinci plana atılabilirdi.

Beni en çok etkileyen bölüm ise Rycroft’un bir melez olduğunu öğrendiğim bölüm oldu. Çok acı bir şekilde, kaderinin diğer periler gibi olmasını istemeyen annesinin çaresizliği ve bir yurda bırakması. Her gece odasına gelip ona bir ninni söylemesi ve sesinin verdiği hüznü hala hissederim. Rahat bir yaşam sürebilmesi için ise, o büyük sırrı dediğim kanatlarının kesilmesi…

2. sezonun daha dolu ve sürprizlerle dolu olmasını diliyorum. Çok fazla karakter olması ve karışık bir ortamının olması hikâyeyi çekici yapsa da, oyuncu kadrosunun çok iyi olması ve gerçekten rollerin onlara uyması benim beklentimi yükseltiyor.

Amazon Prime Video Dizisi: Carnival Row

Fantastik bir yapım arayanlar ve farklı karakterlerle tanışmak isteyenlere öneririm.
İyi seyirler…

Amazon Prime Video Dizisi: Carnival Row


2 YORUMLAR

 1. I go through your list it gives valuable information. This is the kind of manual that needs to be given and not the random misinformation that’s at the other blogs. Appreciate your sharing this best article.
  Thanks for sharing this article.

  • thank you for your comment 🙂
   I try to do my best and, I try to watch carefully and take some notes related to the series or movies.
   I have long way to go and try to do my best.

   thanks again 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.