Akdenizi Sarmış Kekremsi Bir Tat

0
362

Ve denizin iyotlu kokusunu ruhuna hapsetmişti. Gözleri maviliklerin derinliklerinde kaybolan ruhunu ararcasına rüzgarın hoyratlığına inat geziniyordu. Bir kadını düşündürmek öyle zor bir mesele değildir oysa ki.. Maviliklere sığınmış bir falezin üzerinden ayaklarını sarkıtmış Akdeniz’in maviliklerine bakıyorsa , içinde ki sersem küçük kız çocuğunu büyütüyordur. Güzel  kadınlar döktükleri her damlada, içlerinde yaşattıkları,  pembe rugan ayakkabılarını giymiş bir bayram sabahını odasında bekleyen  kız çocuklarına daha bir çok sarılırlar. Çünkü bilirler ki o günlerde her şey çok daha temizdir. meselesidir insanlık.. Oysa şimdi öyle midir(!)

Ve bir kadın dudak kıvrımına düşen bir sicim gözyaşını , söz yaşına meylettiriyorsa güneş bir daha doğmayacaktır o  denli naif. Verdiği  tüm değeri öyle güzel geri alır ki kadın, kendine sarılır.

 Kadın, ıssız bir sokak lambasının altındaki siluetinin bıraktığı gölgesine baktığında tebessüm ediyordu. İnce belinin kıvrımında parmaklarını usulca gezdirdikten sonra kucağında kavuşturduğu kollarıyla bileklerini ovuyordu. Güneş dökülüyordu adeta saçlarından. Sanki altın tüm ihtişamıyla saçlarına nüfuz etmişte omuzlarından aşağıya dökülüyordu. Deniz kokuyordu saçları, hafif güneşten kızarmış teninde çiller belirmişti. Kahvenin kekremsiliğini gözlerine hapsetmişti. Öyle buğulu bakıyordu ki sanki dokunsalar ağlayacaktı. Tüm bunlara inat vişne çürüğüne yakın dudakları ısırılmaktan olsa gerek cesurca tebessüm ediyordu. Küçük kız çocuğunu yüreğine katmıştı. Her halinden belliydi.

Bembeyaz teninin üzerindeki sarı tüylerini, rüzgar okşuyordu şefkatle. Koşulsuz bir şefkatti bu. Rüzgarlar yalandan okşamazdı.

Tüm bunlara karşın , kadın biliyordu, bazen kaybettiğinde kazanırdı insan. Yalancılara denk gelmemiş olsaydı, dürüstlüğün değerini anlayamayacaktı. Şerefsizlikleri görmemiş olsaydı, böylesi naif bir kadın olamayacaktı. Onurlu bir insan olmanın değeri karaktersiz insanlara şahit olduğunuzda pek tabi daha değerliydi.

Ve güzel kadınlar tüm yürekleriyle susarlardı. Çünkü bilirlerdi ki içlerindeki küçük kız çocuğuna  borçludurlar, şerefli bir hayat sürmeyi…

Akdenizi Sarmış Kekremsi Bir Tat


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.