Ah Sen !

0
764

Serin,
Güneşli ve bulutlu bir Istanbul.
Bir balkondan bakıyorum sana, sen beni göremiyorsun ama. Seni sana anlatamam isyan edersin demis Ferhat Göçer, ne güzelde demiş , tam sana demiş, çünkü öylesine umursamazsın ki , kaç senedir beni farketmediğini bir söylesem , halime acırsın.
Bakıyorumda senin keyfin epey yerinde, bazen baktığım da dans ediyorsun, bazen baktığım da ise kalabaliga karışıyor , etrafında bir sürü insan biriktiriyorsun ama dostunlardır ama düşmanın onu bilemem ama belli ki dostunda cok düsmanında , zaten benden sana bir not; nerde çok, orada bok. Bana inat yaparcasına hep havalısın , varolan havan bir başka ve fark ediyorumda hic formunuda kaybetmiyorsun. Gözlerin hep yemyeşil , görse üzüm kıskanır. Sırtını tüm kötülüklere dönmüş ve hep gülümsüyormuşsun gibi duran bir botoks yaptırmışsın sanki , suni belli evet, ama hep güleçsin işte, giba ben rahatsız oluyorum , yinede bakmadan, merak etmeden duramıyorum , yani Haktan’ında dedigi gibi ” ne seninle ne sensiz “. Bu yaşına rağmen şu kalabalıktan bıkmıyorsun ya , düşman çatlatırsın helal olsun ! Ben düşman değilim ama bende çatlıyorum açıkcası.
Ne zaman gelmeye kalksam sana , tüm yolların tıkalı , denizlerin dalgalı bana, gökyüzü ise çağre değil Bursa’dan sana… Lacivert bir takımın var sana çok yakışan , kimi şehirlerde ne göller ne nehirler ama bu bir başka bilir seni tanıyan tüm gönüller.
Bir Galata maceramiz var seninle, tüm sokaklarında kaybolduğumuz, sonra oturup rakı yuvarladığımız meyahanler ve daha neler neler… ama hep yalnizdim ve hala yalnizim ve yalınım çünkü sen yalansın Istanbul.

Ah Sen !


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.