Acil Kan İhtiyaçları İçin Yerli Çözüm

0
296

Kan bağışlayarak, hayat kurtarmak ister misiniz?  Cevabın evetse, ihtiyaçlarını görebileceğini bu uygulama tam size göre. Yerli girişimciler tarafından geliştirilen, kanbagisla.com platformu acil kan ihtiyacı olan kişiler ile kan bağışında bulunmak isteyenleri, hızlı bir şekilde bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Proje, acil kan ihtiyaçlarında, kan arama süresini minimuma indirmek ve aynı zamanda kan bağışında bulunmak isteyen gönüllüler için sosyal bir ortam oluşturmayı hedeflemektedir.

Sistem Nasıl Çalışıyor?

Sisteme kayıt aşamasında lokasyon bilgisinin alınmasıyla,  kan bağışında bulunan kişi veya kişileri, kan ihtiyacı olan kişi veya kişilere mümkün olan en kısa sürede zamanda ulaştırılmaya çalışmaktadır.

Kan ihtiyacı bulunan kişi sisteme kaydolup, ardından kullanıcı panelinde bulunan “KAN ARA” butonuna tıklayarak kolayca duyurusunu yapabilmektedir. Duyuru yapıldıktan sonra sitede kayıtlı olup SMS bildirim seçeneği aktif durumda olan tüm gönüllü bağışçılara SMS gitmektedir. Aynı zamanda kullanıcı panelindeki “Acil Kan Duyuruları” bölümünde görünmektedir. Aynı zamanda profil sayfasında Twitter kullanılarak yapılan acil kan duyuruları da yer almaktadır. Bundan sonraki süreç tarafların karşılıklı iletişimi ile devam etmektedir. Kan bağışı sürecinde taraflar herhangi bir şekilde ücret veya menfaat talep edemezler. Kan bağışı yasalara uygun sağlık kuruluşlarında verilebilir.

Gönüllü Ol!

Sitenin ana sayfasında bulunan “BAĞIŞÇI OL” butonuna tıklayıp kayıt olarak bağışçı olabilirsiniz. Sisteme kayıt olduktan sonra profil bilgilerinizi kolayca düzenleyebilir, isterseniz ayarlardan sms bildirimlerini açabilirsiniz. Ayrıca bir bilgilendirme notu da ekleyelim, bu site sadece kişiler arasında iletişim kurar. Kan bağışı organizasyonu yetkili kurumlarca yapılabilir.

Acil Kan İhtiyaçları İçin Yerli Çözüm


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.