Acı Günah – 1. Bölüm

0
1013

Bedenlerini sarmalayan sıcak suyun içinde, kahkahalarına eşlik eden bir piyano konçertosuyla birbirlerine bakarken içindeki anlamlandıramadağı hisin ruhuna batırdığı bıçakları görmezden gelmeye çalışıyordu, Efsun.
Ne hissedeceğini, şu an neden burada olduğunu, ne yaptığını bilmiyordu lakin daha fazlasını kurcalayarak da bu ana öldürdüğü kelebeklerin zehrini akıtmak istemiyordu.
Parmaklarının arasındaki sigarayı dudaklarına götürüp gözlerini kapatırken başını arkaya doğru attı.
Şu an, hiç tanımadığı bir adamla aynı küvetin içinde olma düşüncesi ruhuna baskı uygulasa da, bu durumdan rahatsız değil aksine memmun gibiydi.

“Güzelsin,” dedi, Ares engel olmaya çalıştığı ama hakimiyetini ele geçiremediği boğuk sesiyle. “Çok güzelsin.”

Ares’in dudakları arasından dökülüp geceye karışan kelimelerin ağırlığı göz kapaklarına işliyordu sanki, Efsun’un.
Güzel değildi o, ruhunu sattığı ilk andan beri kaybetmişti güzelliğini.

“Değilim.” dedi, kirpiklerini kırpıştırarak örtünen göz kapaklarını açmaya çalışırken.

Ya hayatında hiç aynaya bakmamış bu kız ya da ruhunun ezgilerine hiç kulak asmamış diye düşündü Ares, kararan gözlerini Efsun’un üzerinden bir saniye bile çekmeye korkarken.

“Ruhunla sarmalanan ezgilerinin işlediği güzellik seninki…” dedi, Efsun’un dudakları arasındaki sigaraya uzanıp sigarayı kendi dudaklarına taşırken. “Masum değil…hatta bir şeytanı kör edebilecek kadar cezbedici. Notaların birleştiğinde oluşturduğu o eşsiz müziğin verdiği zevk ve acı.”

Kelimeler, neden ruhunun derinliklerindeki azraili uyandırıyordu bilmiyordu Efsun ama daha fazla konuşmasın istiyordu. Güzel değildi o. Bedeni güzeldi ve Ares kelimeleri isledikçe içinde saf kalan o yan ona inanmak istiyor ve yeniden başlaması gerektiğini dimağındaki halatlara bağlayarak akislerle beynine bir çiviyle kazıyordu.

“Hayır…” dedi, Efsun daha çok içindeki inanmak isteyen o sese dediğini fark etmeden. “Güzel değilim ben. Çok küçükken kaybettim.” Ardından örtülen göz kapaklarını açıp başını yana doğru çevirerek Ares’in gözlerinin içine baktı.
“Senin güzel bulduğun sadece bedenim. Ruhum ise bir çöplükten ibaret.”

İçini yakan kelimelerin ağırlıyla usulca kalktı ve çıplaklığını umursamadan yavaş adımlar küvetin içinden çıkarak banyoyu terk etti.

Acı Günah - 1. Bölüm


Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.