41. İstanbul Maratonu

0
143

41. İstanbul Maratonu 41. İstanbul Maratonu 41. İstanbul Maratonu 41. İstanbul Maratonu 41. İstanbul Maratonu 41. İstanbul Maratonu 41. İstanbul Maratonu 41. İstanbul Maratonu

Merhabalar,

3 Kasım 2019’da ben de 41. İstanbul Maratonu’na katıldım.

Ulaşım ciddi anlamda sıkıntı oldu. Avrupa tarafından katılacağım için Taksim’deki servisi kullanmam gerekti. En son servis de 7:30. Tabi ki, kaçırdım. 😊 Metrobüsle Uzunçayır’a geldikten sonra Üsküdar’a gidip metroyla ulaşma önerilmesine rağmen minibüslerle ulaşımı sağladık. Bozuk param olmadığı için minibüse ücretimi bir amca verdi. Buradan da çok teşekkür ediyorum.

Halk koşusuna katıldığım için köprüye gelmem bir hayli zaman aldı. En sonunda geldiğimde ise çok iyi hissettim. Bazen günlük hayatımızda çabuk ulaşabildiğimiz güzelliklerin değerini bilemiyoruz. 29 Ekim 1973’te inşası biten şu anki adı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü de benim için bu güzelliklerdendi. Ta ki maratona kadar. Beylerbeyi Sarayı’nı ve Ortaköy’ü çok sevmeme rağmen Boğaziçi Köprüsü’nü pek sevmezdim. Oysa, ne kadar da güzelmiş!

Boğaziçi Köprüsü’nün güzelliği yanında,  katılan bu kadar sivil toplum kuruluşlarının olması da yüz güldürücü bir durum. Örneğin, İyiler Kulübü. Kendilerini “Amacı sadece iyilik olan insanlar topluluğu.” olarak tanımlıyorlar. Diğer bir katılan sivil toplum kuruluşu Amiyotrofik lateral skleroz hastalarının sesini duyurmak için koyan ALS-MNH Derneği. Bir diğeri ise, bütün çocukların eşit haklara ulaştırmaya çalışan Bir Dünya Çocuk Derneği. Parıltı da görme engelli çocuklar adına maratondaydı, Hayyvanları Çaresizlik ve Ilgisizlikten Koruma Derneği de, Spina Bifada Derneği de. “Spina bifada ayrık ve açık omurga anlamına geliyormuş ve en sık görülen doğuştan olma hastalıklardan biriymiş.” Daha fazla bilgi için spinabifida.org.tr’ye bakabilirsiniz.

Kısacası, çok güzel bir pazar günü geçirdim. Daha önce 100’lerce kez geçtiğim bir yerde ilk kez fotoğraf çektirme ve iyilik için koşma şerefine nail oldum. Umarım sizler de, yazımı okuduktan sonra 42. İstanbul Maratonu’na katılmayı düşünürsünüz.

Bir sonraki yazıya kadar,

Kendinize iyi bakın,

Görüşmek üzere.

41. İstanbul Maratonu


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.