23 Nisan ‘’ Bırakın da dünyayı çocuklar yönetsin ’’

0
1055

23 Nisan ‘’ Bırakın da dünyayı çocuklar yönetsin ’'

 

Bırakın da dünyayı çocuklar yönetsin. Ne kadar güzel bir cümle. O kadar çok anlamı var ki. İçinde bir tutam bile kötülük olmayan çocuklar yönetsin bu dünyayı. Yaşanılmaz hala getirmek için uğraşan yetişkinler çekilsin bir kenara. Çocukların hayal dünyasında yaşatalım bu dünyayı. Onların gözünden görelim. Çünkü onların daha iyi bir yapması mümkün.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı bizlere Ulu önder MUSTAFA KEMAL ’ÜN tüm dünya çocuklarına hediye ettiği . Belki de dünyanın en güzel bayramı. Çünkü için de çocuk var.

Bir lider düşünün ki bu dünyaya bir bayram armağan ediyor. Geleceğimizi mimarı çocuklar için bir bayram. Dünyanın her köşesinde kutlana bir bayram. Afrika, Amerika, , her kıta da ayrı ayrı kutlana muhteşem bir bayram.

Her şeyimiz çocuklarımız içindir. çocukları için bir çaba içindedir. Amaçları onların daha iyi bir geleceğe sahip olmasıdır. Tüm enerjilerini onlara veriler ki daha iyi bir hayatı olsun. Çocukların daha iyi bir eğitim görmesi için daha çok çabalarlar. Çocuğu olan yetişkinler sorduğunuz zaman ‘’çocuklarım için çalışıyorum’’ yanıtı hemen hemen her çocuk sahibi olan yetişkinden alırsınız. Onlar bizim geleceğimiz çünkü. Eğer çocuk sahibi olursanız hayatınızın tüm enerjisini onlar için harcamaya çaba gösterirsiniz. Bundan belki de 50 yıl önce ebeveynler bu kadar bilinçli değildi çocuklarının gelecekleri hakkında. Şuan da hemen hemen herkes çocuklarının okuması için olağanüstü bir çaba içinde. Tabi ki bu söylediklerin bazı ülkeler de. Bunun halen tam tersi olan sayısı mevcut. Biraz da gelişmişlikle ilgili. Her çocuğun okumaya hakkı var bu dünyada. Özgürce eğitim almaya. Özgürce öğrenmeye. Binlerce , , haber var bu konu hakkında. Ama ne kadar çözüm varın karşılığı o kadar az ki.

Ülkeleri yöneten insanların yaptığı yanlışlardan en çok etkilenen hiçbir suçu olmayan masum çocuklar. Mesela Suriye de ki çocukların ne suçu olduğunu bana kim anlata bilir? O masum çocukların ölmelerinde ki nedenin cevabı ne olabilir. Suriye de ki çocukların sokaklarda saklambaç oynayacağına bombalardan saklanmayı öğrenmesinin cevabı yok! Afrika da ki çocukların açlıktan ölmemek için yaptığı hayatta kalma mücadelesinin de cevabı yok. Sokaklarda ailesi fakir olduğu için dilenmeye mecbur bırakılan çocuklarında cevabı yok! Çocukların yeri OKUL, sokaklarda dilediğince oynamak. Çocuklar için yaşamak, oynamak, eğitim görmek lüks olmamalı. O yüzden bırakın da dünyayı çocuklar yönetsin.

23 Nisan ‘’ Bırakın da dünyayı çocuklar yönetsin ’'


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.