BUZ KESMEK HİÇ BU KADAR YAKMAMIŞTI

0
353
SAMSUNG CSC

Bazen soğuk anlar vardır. Bu öyle kar soğuğuna benzemez, bu soğuk zıddıyla var olur sende, ya da bende, veyahut onda… içi kezzap gibi yakar, buz gibi eyler elleri, kirpikleri, ayak parmak uçlarını.

Varoluşun keşke “yok olsun” dedirttiği anlardır. Yok olsun insanı kirleten hırs. Yok olsun insanı hayvandan daha aşağı duruma düşüren dünyanın oyunları. Ve yine yok olsun kapısını akşamları sıkıca kapatıp, bir yerlerde haksızlığa, adaletsizliğe uğramış insanlara kulak tıkayan kendini insanlardan da insan zanneden çok yüzlü kuklalar.

Bazen soğuk anlar vardır. Bir bebeğin hasret kokan boynunda üşütür insanı. Buz keser eller, kirpikler ve hatta parmak uçları. Bazen soğuk anlar vardır. Pencerenin arkasından bakmak hiç bu kadar üşütmemiştir. Sevilene, sevene , sevmelik herşeye ve herkese buz kesmek… Hasret belli ki… Belli ki ayrılık… Belli ki çokça gözyaşı… Ve bir yerde göz ucuyla bir minik dua… “insan’a İnsan olduğunu unutturma Allah’ım ve yine o insana zalimliği unuttur Allah’ım”

Önceki İçerikYaşamak için
Sonraki İçerikMesela ;
Çocukların oyun arkadaşı, boya kalemlerinin renkleri, oyun hamurlarının yumuşaklığı, boyama kitaplarının en güzel sayfası , resim defterlerinin taze kokusu olma yolunda çalışan öğretmen ... biraz da kalbine ve en çok da dünyayı değiştirmek için kendine yazan çizen 93 doğumlu minik Nisa ...

YORUM YAZ!

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.