Bak dostum, burası Türkiye

0
639

Bak dostum, burası Türkiye, dünyanın en güzel yeri.
Uğruna ölünecek bir ülke, bir millet. Kokusunu içine çektiğinde, hiç unutamadığın ülke. Bastığın yerlerin topraktan ibaret olmadığı, buram buram tarih kokan memleket.
Bak dostum, burası Türkiye, dünyanın en güzel milletine sahip olan ülke. Her koşulda kenetlenen, hiç korkmadan mücadele eden, düşmanı her zaman yenen türk milleti.
Bak dostum, burası Türkiye, uğruna ölebileceğin tek ülke. Milliyetçi, tarihine, kültürüne sahip çıkan güzel insanların ülkesi.
Bak dostum, burası Türkiye, ezan sesiyle gökleri inleten, her yerde bayrağıyla gözlere bayram ettiren güzel ülkem Türkiye.
Bak dostum, burası Türkiye, Mustafa Kemal’in yattığı, askerlerin koruduğu, şehitlerin uğruna öldüğü vatan burası.
Bak dostum, burası Türkiye, Fatihlerin fethettiği, ingiliz ve fransızların kaybettiği topraklar burası.

Bak dostum, burası Türkiye, ona göre at adımlarını. Çek içine kokuyu, öp yerdeki toprağı, öğren tarihini, koru bayrağını, sahip çık askerine, unutma şehitlerini, kenetlen milletine, sev memleketini, dinle ezan sesini.
Bak dostum, burası Türkiye, burası vatan, burası namus, burası toprak, burası yaşam, burası nefes.
Bak dostum, burası Türkiye.

PAYLAŞ
Önceki İçerikHer Şey Değişiyor
Sonraki İçerik“ELVEDA” DEĞİL, “HOŞÇAKAL”
Fransa’da doğup büyüyen, 19 yaşında olan, 1.sınıf hukuk öğrencisiyim. Elimden geldiğince insan olmaya ve insan kalmaya gayret ediyorum. Bir gün göçüp gideceğim elbet, ama fikirlerimin, düşüncelerimin, ruhumun ve benliğimin izleri kalsın istiyorum. Bu sebeple, ruhumu ortaya koyup en süslü kelimelerle içimden geçenleri yazıyorum.

YORUM YAZ!

Please enter your comment!
Please enter your name here