ACABA FAZLA MI ÖNYARGILIYIZ ?

2
83

Söyleneni anlamayıp insanları bir anda terslemek ne kadar doğru sizce ? Karşıdaki insan üzülür mü , kendini nasıl hisseder diye hiç düşünmeden cevap vermek …O insanın nedemek istediğini kavramadan hemen nasıl tepki veriyoruz .Onlar hakkında fazla mı önyargılıyız acaba ? Karşımızdaki insan kendini doğru ifade edememiş olsa bile bu kadar sert mi tepkiler veriyoruz ? .Yapmayalım , her insan aynı doğrultuda o an kendini ifade edemeyebiliyor .Kimisi sizin kaldıramayacak olan sözünüzü o an içerisinde kaldırabiliyorken kimisi de işte kaldıramayabiliyor .Çünkü değerlerimiz , değer verdiklerimiz , karakterlerimiz farklı .Örneğin ben daha çok sözlere takılıyor olabilirken bir başkası da davranışlara takılıyor olabilir .Bu nedenle de kıralabileceğiz veya kıralamayacağımız şeyler ona göre değişiklik gösteriyor .İşte bir anda tahammülsüzlüğümüzü böylece etrafa saçtığımız da birçok insanı kırıp üzebiliyoruz .Bahaneniz olarak da çok fazla insanla uğraşıyorum zaten stresliyim demekle de işin içinden çıkamıyoruz maalesef .Toplum içinde hep beraber yaşıyorsak eğer hepimiz birbirimizle uğraşıyor , hepimiz strese giriyoruz .Çareyi kalp kırmakta bulup deşarj olmayalım .

PAYLAŞ
Önceki İçerikŞEREFE
Sonraki İçerikGELEN VAR

Merhaba ben Derya Deniz Dalgın , 19 yaşındayım ve Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 2.sınıf öğrencisiyim .Ömrümün sonuna kadar hakkın adeletin peşinde koşmayı ve araştırmayı , öğrenmeyi amaç edindim kendime ve öğrendiklerimi , analizlerimi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyduğum için yazı kaleme alıyorum .Sizlerinde okuyup kendinizden veya yaşadıklarınızdan bir parça bulmanız beni fazlasıyla mutlu edecektir .

2 YORUMLAR

  1. Cok iyi… Gurur duydum… Başarılarının devamını diliyorum… İlerde çok daha iyi yerlerde olacağına da canı gönülden inanıyorum… 🙏

YORUM YAZ!

Please enter your comment!
Please enter your name here